Pronájem lodi-dovolená pro každého

Pronájem lodi-dovolená pro každého

Cestování má jako koníčka spousta z nás. Někoho lákají spíš tuzemské destinace. Ano, u nás je krásně, ale koho by nelákala exotika. Za tou už ale nemusíte daleko. Kdo jednou zkusil pobyt na lodi, už nechce jinak. Doplujete, kam chcete a je jen a pouze na vás, zda dáváte přednost liduprázdným plážím nebo rušnému plážovému životu. Právě proto by dneska měli zbystřit všichni ti, kteří milují dovolenou v Chorvatsku, ale mají pocit, že už byli snad úplně všude. Čechy už zdaleka neláká jen blizoučká Istrie se svými přírodními krásami a památkami typu Eufrasiova basilika a podobně. Prostě chceme více, a proto se stále častěji vydáváme daleko na jih nebo na chorvatské ostrovy. Už i na Krku nebo na Hvaru ale najdete klid a pohodu vlastní plážky velmi málo. To platí i o jižní Dalmácii. Zkuste si doplout tam, kde bude nespoutaná příroda, průzračně čistá voda a nikde nikdo.

Chorvatsko a mini ostrovy

Chorvatsko znáte jako své boty a o jeho větších ostrovech víte skoro vše? Co ale ty menší, na kterých najdete jen pozůstatky civilizace nebo jen pár zvířat? Ostrovy jsou většinou s úžasnou atmosférou a vzduchem provoněným historií. A samozřejmě – dostanete se na ně pouze lodí. Mnoho cestovek už v rámci zájezdu nabízí výlety na menší ostrovy. Nic se ale nevyrovná tomu, pokud si pronajmete vlastní jachtu, kterou si v klidu doplujete i na ten nejmenší ostrov, kde si budete moci užívat privátní pláže a pobřeží, kde žije spousta ryb a dalších živočichů. Sezóna je navíc od dubna do října, takže pokud si vyberete čas mimo letní nával, budete i na „profláklejších“ destinacích v podstatě sami.

Pronájem jachty

Pronájem lodi-dovolená pro každéhoV žádném případě si různě velkou loď nemusí pronajmout jen ti, kteří o plavbě či plachtění něco vědí. Můžete si totiž objednat pronájem lodě dokonce i s kapitánem. To je jedna z mnoha služeb, kterou nabízí společnost YACHTCHARTER, s.r.o., která má s pronájmem i samotnou cestou dlouholeté zkušenosti, které sbírá již více než dvacet let. Stálý tým společnosti zahrnuje mnoho velmi zkušených kapitánů v čele s Jiřím Zindulkou, ale vyžádat si můžete i místního „domorodce“. Asi se budete divit, ale cena za tento nadstandard není nijak vysoká a v průměru se pohybuje kolem dvou tisíc korun.

Všeobecně ale platí, že pokud vyjedete na moře pod vedením kapitána, brzy se budete chtít o pronajatou loď postarat sami. I zde máte několik možností, protože vám společnost může nabídnout velmi vyhledávané kurzy jachtingu. Krom toho, jak odhadnout počasí a jak bezpečně plout, je samozřejmě velmi důležitá také praxe. Asi se usmíváte, ano, jde o velmi drahý koníček, který není pro každého, ale na druhou stranu nikde nezažijete takový relax jako na lodi. Co se kurzů týká, jejich cena je kolem dvaceti tisíc korun. Takže je jen na vás, zda svou posádku svěříte zkušenému kapitánovi, který na lodi strávil velmi mnoho námořních mil, nebo půjde odpovědnost za vámi nebo jiným z členů posádky. I tak si ale můžete objednat další z nadstandardních služeb, kterou je zasílání krátkých textových zpráv o vývoji počasí.

Pronájem jachty v Chorvatsku

Krom již zmiňovanému dlouholetému působení na trhu společnost také nabízí zdaleka nejnižší kauci za pronajímanou loď ve výši pouhých patnáct procent.

Pronájem lodi-dovolená pro každéhoVelmi nás zaujal také profil hlavního kapitána a velmi přehledné webové stránky, na kterých najdete všechny důležité informace. Samozřejmostí jsou informace také o sportovních plavbách, které společnost nabízí a kurzech jachtingu.

Pokud se tedy stále rozhodujete, zda na loď ano či ne, informujte se na webu www.yachtcharter.cz, a pokud jste zde odpověď na vaši otázku nenašli, neváhejte využít kontaktní formulář.

Jak nadpis dnešního článku napovídá, je jedno, zda máte čerstvě zaschlé razítko na řidičském průkazu nebo rodinu s malými dětmi. Dovolená na lodi je pro malé i velké, mladé i starší. Ostatně asi se budete divit, ale ani aktivní důchodci nejsou v plachtění pozadu.

Mohlo by se vám také líbit

Chorvatský Trogir – lázeňské město, které nesmíte minout

Chorvatský Trogir – lázeňské město, které nesmíte minout

Levné Chorvatsko láká na robinsonády, apartmány i hotely

Levné Chorvatsko láká na robinsonády, apartmány i hotely

Autobusem do Chorvatska? Proč ne!

Autobusem do Chorvatska? Proč ne!

Hledáte ubytování v Chorvatsku?

Hledáte ubytování v Chorvatsku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *