Společník cestovatele – Řecko (nakladatelství IKAR)

Společník cestovatele – Řecko (nakladatelství IKAR)

Při cestování Řeckem jednoznačně oceníte tohoto cestovního průvodce. I z toho důvodu, že Řekové píší jiným písmem tzv. alfabétou. Sice spoustu propagačních materiálů a letáků mají i cizojazyčných, ale třeba z hlediska orientace se vám jistě uleví.

Průvodce Společník cestovatele Řecko je naprosto dokonale řešený. Hned v úvodu naleznete několik zavádějících informací o zemi a její kultuře. Na následujících stranách je pak země rozdělena do 5 oblastí. A to sice – Athény, Okolí Athén, Peloponés, Střední a západní Řecko a Severní Řecko. V každé z nich pak naleznete detailní rozebrání oblasti, pro lepší orientaci i nemálo mapek. A to všechno s naprosto věrnou ilustrací, či fotoreportáží.

V každé oblasti můžete navštívit řadu pamětihodností, které jsou v průvodci rovněž skvěle popsány a zdokumentovány. V Athénách je to například chrám Parthenon s 12 metrů vysokou sochou Athény Parthenos. Dále v Řecku můžete navštívit starověké město Delfy, jedno z nejstarších řeckých sídel, opředených mnoha mýty – Mykény, či jedno z nejstarších nejzachovalejších řeckých divadel – v Epidauru. Další zajímavostí je například hory Olymp, nebo hora Athos, na které bydlí pouze a jen mniši.

Společník cestovatele – Řecko (nakladatelství IKAR)Samozřejmě zde nenajdete pouze informace tohoto druhu, ale i spoustu dalších praktických věcí. Třeba jak po Řecku cestovat, kde levně nakupovat, či dobře se najíst. Samozřejmě se zde dozvíme i o tom, že se v Řecku vždy posouvá čas o 2 hodiny dopředu (oproti tomu Greenwichskému), o platné řecké etiketě, dozvíme se i o tamější měně, i když o té snad už všichni vědí.

Věřte tomu, že v této zemi, která je celkem vzdálená, se vám každá dobrá rada bude hodit, a proto nenechte nic náhodě.

Mohlo by se vám také líbit

Dovolená v Lindos Princess (Řecko/Rhodos)

Dovolená v Lindos Princess (Řecko/Rhodos)

Řecké městečko Lindos

Řecké městečko Lindos

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Tak jsme zase jednou vycestovali s CK FISCHER

Tak jsme zase jednou vycestovali s CK FISCHER

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *