Řecké městečko Lindos

Řecké městečko Lindos

Každý turista, který má rád cestování a navštíví jakoukoli cizí zemi, jistě touží poznat právě taková místa, která o dané zemi, její kultuře a atmosféře nejvíce vypovídají. Jsou to většinou specifické oblasti, mnohdy i kulturně, nebo přírodně chráněné, které na vás tamější atmosférou doslova dýchají.

Pokud na vašich cestách navštívíte Řecko, konkrétně řecký ostrov Rhodos, neměli byste si jistojistě nechat ujít městečko Lindos.

Toto místo je turisty opravdu velice oblíbené, někdy je jimi v hlavní sezoně až doslova přelidněné. Pro městečko jsou typické bílé domky, kterých je tu opravdu hodně. A také samozřejmě jedna zvláštnost, kterou je oslí taxi. Za 5 euro vás domorodí obyvatelé vyvezou na starověkou akropoli, ze které je nádherný výhled na městečko a Středozemní moře.

Akropole se pyšní velikým chrámem, který je zasvěcený Athéně Lindské. Tato část stavby nám nádherně předvádí svou starořeckou historii. Johanitská pevnost, která také akropoli částečně pokrývá, nám zase poskytuje svědectví z dob rytířů, konkrétně ze 14. století. Tato památka si jistě zaslouží vaši návštěvu, jen si dejte pozor, ve které denní době se tam vydáte. Akropole zavírá poměrně brzy (ve všední dny a o víkendech v 15:40, v pondělí má zavřeno celý den) a jelikož do hlavních prostor se platí vstup, po zavírací době se prakticky nikam nepodíváte.

Celé městečko má příjemnou, romantickou atmosféru. Snad každý si zde přijde na své. Milovníci kultury navštíví akropoli, v centru úzkých a kostrbatých uliček naleznete spoustu malých obchůdků a kaváren. Lindos je městečko ležící bezprostředně u moře, takže ho kolem dokola lemuje několik nádherných pláží. Pokud se do těchto míst vydáte, chce to hlavně pohodlné boty, vydláždění starých cest totiž není úplně nejpohodlnější.

Mohlo by se vám také líbit

Bansko

Bansko

Avignon

Avignon

Dovolená v Lindos Princess (Řecko/Rhodos)

Dovolená v Lindos Princess (Řecko/Rhodos)

Bretaň

Bretaň

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *