Kam na poslední chvíli? Do Řecka.

Kam na poslední chvíli? Do Řecka.

Co od dovolené čekáte? Teplo? Sluníčko? Čisté moře? Dobré jídlo a pití? Památky? Zajímavou pro nás exotickou přírodu? Milé lidi? To všechno nabízí řecké ostrovy. Stačí si jen vybrat ostrov, který vás oslovil nejvíce. I menší ostrovy mají co nabídnout. Sehnat zde ale ubytování na vlastní pěst může být oříšek. Většina ubytovacích kapacit je totiž, především během hlavní sezóny o prázdninách, zadána pro klienty cestovních kanceláří. Takže je dobré, vybrat zajímavý zájezd s ověřenou cestovkou, jako je třeba CK Blue Style. Času není mnoho, letní prázdniny se již přehouply do druhé poloviny. Zkuste tedy last minute.

Co třeba na Kos?

Mnoho lidí vám potvrdí, že když se řekne dovolená Řecko, představí si některý z řeckých ostrovů, Rhodos, Zakynthos, Korfu, Kréta, Lessbos či Kos. Právě Kos je jedním z turisty velmi oblíbených řeckých ostrovů, i když není tak populární jako větší Rhodos. Stejně jako Rhodos patří i Kos do souostroví Dodekantes. Na délku měří 40 km a je poměrně úzký. I přesto toho nabízí k vidění víc než dost a v rámci last minute za super ceny.

Pokud preferujete písečné pláže, vyberte si některé z letovisek na západním, více nížinatém pobřeží. Na severu a východě ostrova se nachází spíše pláže obláčkové a hned za pobřežním pásem se zvedají do výšky až 800 metrů kopce pohoří Dikeos. To může být považováno za plus, pokud jste vyznavači více aktivní dovolené. Na Kosu si totiž přijdou na své i vyznavači jízdy na horském kole. Pokud nejste tak zdatní cyklisté, můžete se projet třeba jen po pobřeží. Půjčit kola lze téměř na každém rohu.

Pokud vás unaví koupání v moři, udělejte si výlet do přírodních termálních lázní Empros Thermes, se sirnými prameny dosahujícími teploty až 65 stupňů. Dostanete se sem snadno nejenom autem, ale i veřejnou dopravou, třeba z hlavního města, tedy spíše městečka Kosu.

A co ještě kromě hlavního města a lázní stojí za vidění? Třeba Kefalos na jihu ostrova, se svou pevností johanitů nebo Pili se zázračným pramenem nebo horská vesnička Zia, kde nakoupíte suvenýry. Za vidění stojí i Asklépieion, kde byla Hippkratova lékařská škola nebo vesnice Narmani a Antimahia. Určitě ochutnejte lahodnou řeckou ledovou kávu, med a olivy. Jídlo je rozmanité, vždy čerstvé a díky vlivům Turecka a dalších okolních států si vybere opravdu každý.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Dovolená v Lindos Princess (Řecko/Rhodos)

Dovolená v Lindos Princess (Řecko/Rhodos)

Řecké městečko Lindos

Řecké městečko Lindos

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *