Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Jako svatební dar jsme dostali dovolenou, jakoukoliv dovolenou. Jelikož manžel projevil zájem proletět se obřím letadlem A380, tak naše volba padla na Spojené Arabské Emiráty a to také z důvodu, že je to poměrně blízko a bereme s sebou naše 2 malé děti.

Vybrali jsme zaručenou kvalitu- Hotel Hilton

Na doporučení jsme poptávali pobyt v Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa. Ostatně Ras Al Khaimah je pravděpodobně nejkrásnějším Emirátem, který už dávno nezastíní ani Dubaj. Tento hotel je navíc přímo na pláži, takže volba byla jasná.

Tento 5* rezort nabízí ubytování buď v hotelu nebo ve vilce. Ty se táhnou po celé 1,5 km dlouhé soukromé pláži ve tvaru podkovy. Každá vilka je obrostlá vysokými travinami, takže nabízí dostatek soukromí. Vilek je v rezortu několik druhů od těch vyloženě luxusních přímo na pláži a navíc s vlastním bazénem, ale také najdete zde ty, které mají na pláž o trochu dále, zato je přímo před nimi bazén. Ovšem hned z druhé strany je slyšet silnice, takže pokud vybíráte, malinko si připlaťte za vilku u moře.

Do hotelu i restaurací vás ochotně zaveze personál elektrickým autíčkem. Baggy si buď přivoláte nebo jednoduše počkáte, až nějaké pojede. Zejména děti byly jízdou nadšené a díky tomu jsme po rezortu po vlastních moc nenachodili.

Vybavení

Naše vilka byla až ke konci pláže, malý kousek od SOL lounge café baru, kam jsme chodili na oběd. Vybavena byla dvěma obřími extra pohodlnými postelemi, TV s plochou obrazovkou, ledničkou s minibarem (ten nebyl součástí All inclusive) a prostornou šatnou a překrásně vybavenou koupelnou s vanou, sprchovým koutem i bidetem. No nádhera! Zejména dvojumyvadlo s mramorovou deskou mě nenechalo chladnou.

Přímo v prostorném pokoji pak byla lenoška, křesílka a stolek. A také vstup na balkon, kde opět nechyběla křesílka a gaučík. Nádherný výhled na moře, kde každý z pokojů měl hned od rána nachystána lehátka se slunečníkem zdarma, to je k nezaplacení. Stačilo si k bazénu zaběhnout pro ručníky, které jsou k zapůjčení také zdarma. Když se nám nechtělo, stačilo počkat až půjde okolo někdo s personálu a to by nebyl Hilton v SAE, pokud by nám ručníky nedonesli.

Jídlo

Měli jsme předplaceno All inclusive. A zprvu jsme poněkud nechápali, proč se nás při příchodu do restaurace ptají na číslo pokoje, které si zapisují. Až delegát nám vysvětlil, že tady je All inclusive ve smyslu snídaně-oběd-večeře. Naše rozčarování neznalo hranic. Na druhou stranu je zde povoleno (čti tolerováno) brát si jídlo od bufetové snídaně. Nebyl problém dětem ke svačině namazat toast, ale vždy jsme si vystačili jen s ovocem. Bufetová snídaně, oběd i večeře byla řešena přímo v hotelu v restauraci Maarid. Pokud jste se chtěli jít najíst jinam, měli jste na výběr z brazilské, italské či libanonské rastaurace. Jídlo podávaly i bary a vždy vše bylo výtečné. Ale pozor, pokud nejíte v Maarid, počítejte s doplatky, protože každá z restaurací odečte 80 za dospělého a 40 AED za dítě. Pokud si dáte něco dražšího, budete doplácet. My ale dopláceli jen jednou, a to když jsme si dali čerstvé obří krevety za 160 AED na osobu. V Maarid jsme nakonec měli vždy jen snídaně, protože za ty 2 dny, než jsme zjistili, jak funguje all inclusive, jsme se místního bufetu poněkud nabažili.

Jednotlivé restaurace si ale zcela jistě zaslouží vlastní článek, pracujeme na tom.

Všichni byli taaaak milí!

Neuvěřitelně milá obsluha, kdykoliv, kdekoliv. Ať šlo o barmana, plavčíka, uklízeče pokojů nebo řidiče baggy vozítka. V recenzi před odletem jsem četla, že kdosi měl pocit, že každý jednotlivý „member of staff“ se vždy staral o to, aby jeho pobyt byl co nejpříjemnější. Přesně pod to bychom se podepsali!

Každý, kdo provozuje nějaké ubytovací zařízení by sem měl jet na exkurzi. Nevím, zda je personál placený zlatem nebo jsou vybírání podle životopisu, kde musí stát, že milují děti, ale jejich přístup bych vyzdvihla nad cokoliv jiného. Nic nebyl problém, každý, kdo šel kolem nás se s dětmi pozdravil a dali si placáka.

Podtrženo sečteno tato dovolená nastavila co se služeb týče laťku tak vysoko.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Cyklodovolená na obzoru aneb jak vybrat to správné kolo, aby vše šlapalo podle plánu

Cyklodovolená na obzoru aneb jak vybrat to správné kolo, aby vše šlapalo podle plánu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *