Italská Kampánie

Italská Kampánie

Pro nás dosud ne tolik známá oblast jihu Itálie, cca 100 km pod Neapolí. Kampanie je známá nejen pro působivá místa, např. ostrovy CAPRI, ISCHIA, pobřeží AMALFI, NEAPOL s VESUVEM, POMPEJE, PAESTUM a další, ale také díky pěstování citrusových plodů a výrobě lahůdkových sýrů, nejznámější z nich je MOZZARELLA. Dominantou kraje je činná sopka Vesuv. Celá oblast má rozlohu necelých 14 tisíc km² a na pěti provinciích (Avellino, Benevento, Caserta, Napoli a Salerno) žije bez mála 6 milionů obyvatel.

Marina di Camerotta

Přitažlivost tohoto letoviska je dána okolím, protože leží na pobřeží chráněného přírodního parku Cilento (více ve článku Cilento – Capo Palinuro a Marina di Camerota). Hned vedle městečka se nachází působivé písečné pláže ohraničené skalisky a krásný poloostrov Capo Palinuro. Lodní přístav s promenádou láká k procházkám, tak jako kouzelné uličky plné obchůdků, cukráren a restaurací. Rozmanité pobřeží se spoustou jeskyní dělají z této oblasti ráj pro potápěče.

Villaggio camping DELLE SIRENE

Italská KampánieModerní prázdninový areál nacházející se ve velice příjemném prostředí. Komplex je obklopen středomořskou vegetací a blízké romantické pláže jsou omývány průzračným Tyrhénským mořem. Svou polohou, sportovním vybavením a bazénem je villaggio vhodné nejen pro rodiny, ale také pro skupiny sportovně založené. Komplex disponuje vlastním bazénem se slunečníky a lehátky, je zde hřiště na volejbal, nově zařízené fitcentrum, bar, restaurace, komplex je propojen přímo s plážemi, nepřechází se žádná komunikace. Do centra města je to necelý kilometr.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Netradiční dovolená na farmách v Jižním Tyrolsku

Netradiční dovolená na farmách v Jižním Tyrolsku

Akvárium v Cattolice

Akvárium v Cattolice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *