Akvárium v Cattolice

Akvárium v Cattolice

Cattolica je městečko nedaleko Rimini a pokud trávíte dovolenou právě zde, rozhodně stojí za vidění. Jde o přímořské město s nespočtem hotelů. Zaujme vás ale hlavně Acquario di Cattolica. Jde o komplex 4 pavilonů plných akvárií a terárií. Zda opravdu stojí expozice za vidění se dozvíte v dnešním článku.

U akvária zaparkujete na 2 hodiny zdarma, tedy pokud budete mít štěstí a bude volná kapacita.

Vstup do areálu je volný, ale zamiřte jako první k pokladně. Zde se můžete dozvědět o zvýhodněných slevách. Základní cena je ale 20 Euro na osobu. To sice není málo, ale za vidění podmořského světa zblízka to rozhodně stojí.

Náš tip: Navštivte akvária v úterý, kdy je sleva na vstupné 50%

4 pavilony

Hned vedle pokladny je růžový pavilon. Zde najdete naučnou stezku. Tento pavilon není vhodný pro kočárky, protože budete muset zdolat několikero schodů. Kočárek můžete zaparkovat u kontroly vstupenek a dítě mít v ruce nebo si mete nosítko.

Pak pokračujte do pavilonu, kde vás zaujmou především vydry. V 16,00 hod je navíc jejich krmení, což rozhodně stojí za to. Pokud se na krmení budete vracet, nezapomeňte si dát u kontroly vstupenek razítko. Za asi 8,50 Euro si zde můžete koupit plyšovou vydru, ale také spoustu dalších suvenýrů. Buďte si jistí, že vás děti na nějakou drobnost ulápnou.

Modrý pavilon je asi nejúžasnější a pokud nemáte příliš čas, běže alespoň do něho. Najdete zde nespočet akvárií se slanou vodou a tomu odpovídající podmořský život. Stovky různobarevných rybiček, sasanek, hvězdic, a dokonce i medúzy prostě musíte vidět. Zdaleka největší úspěch má ale vždy obří akvárium s několika žraloky, kteří se neohroženě promenádují kolem obřích prosklených vitrín. Vidět z blízka otevřenou žraločí tlamu s několika řadami zubů rozhodně stojí za vstupné!

Podobně jako v případě růžového pavilonu budete muset nechat kočárek u kontroly vstupenek. Jelikož se jedná o nejrozlehlejší pavilon, půjčí vám zdarma nosítko na děti. To jsme opravdu ocenili!

Zelený pavilon je věnovaný plazům. Sem se dostanete bez problémů i kočárkem. I zde ale musíte cestou ven vždy projít kolem obchodu se suvenýry, a to by bylo, aby vás ratolesti nepřemluvili na nějaký ten nákupek. Kadý pavilon má suvenýry tematické. V zeleném tedy seženete převážně plyšové a plastové ještěrky, hady a podobně.

Důležité informace

Vstupné

  • Základní: 20 Euro
  • Děti do 100 cm zdarma
  • Děti 100-140 cm: 16 Euro
  • V úterý sleva na vstupné 50%

Otevírací doba

  • Mimo sezónu 10,00-18,00 hod
  • Červenec a srpen 10,30-21,00 hod

Adresa

  • Piazzale delle Nazioni, 1A, 47841 Cattolica
  • vzdálenost od Rimini asi 45 min autem

Mohlo by se vám také líbit

Bansko

Bansko

Avignon

Avignon

Dovolená v Lindos Princess (Řecko/Rhodos)

Dovolená v Lindos Princess (Řecko/Rhodos)

Řecké městečko Lindos

Řecké městečko Lindos

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *