Chystáte se do Thajska? Nezapomeňte průvodce!

Chystáte se do Thajska? Nezapomeňte průvodce!

Většina lidí, kteří cestují za zábavou, i za poznáním využívá informaci z knižních průvodců. Všechny průvodci lákají na zajímavé fotky, kvalita a relevance informací v texu se ale dost liší. Obecně platí, že se vyplatí vybírat mezi novějšími tituly, které obsahují aktualizované informace. V zásadě existují dva typy knižních průvodců. První jsou zaměřené hlavně na praktické informace, které využijí především cestovatelé, kteří existují na vlastní pěst a potřebují vědět, jak a odkud se dostanou na zajímavá místa, kde se dobře či levně najíst a kde se ubytovat. Druhý typ knižních průvodců může takové informace obsahovat také, ale prim hrají informace o městech, jejich historii a památkách, zajímavých lokalitách, národních parcích a podobně.

Stále více cestovatelů láká jihovýchodní Asie. Lákavé jsou ceny zboží a služeb, které jsou pro Evropana dost nízké. Mnoho lidí volí dovolenou v Thajsku. Kombinace výborné kuchyně, milých obyvatel, krásné přírody a čistého moře je dostatečným důvodem, proč do Thajska jet. Většinu cestovatelů láká exotický sever, šnorchlování a potápění v andamanském moři i thajském zálivu.

Chystáte se do Thajska? Nezapomeňte průvodce!Užitečné základní informace o Thajsku najdete v 528 stránkovém průvodci Thajsko, z edice Společník cestovatele od vydavatelství Ikar. Průvodce je členěn do kategorií podle oblastí, Bangkok, střední Thajsko, severozápad, daleký sever, Khoratská plošina, údolí řeky Mekong, východní pobřeží, západní pobřeží, pobřeží andamanského moře a daleký jih. Najdete zde základní informace o bezpečnosti a nemocech, způsobech dopravy, bankách a penězích, nakupování, řemeslech a tradicích, etiketě a vhodném chování na veřejnosti i v chrámech, počasí, informace o typech a stylech ubytování, thajské kuchyni, náboženství, zábavě i sportovním vyžití ani další zajímavé informace, jako například o významu výroby hedvábí nebo opracování drahých kamenů a šperkařství. Labužníci, kteří jedou do Thajska s úmyslem ochutnávat místní speciality určitě potěší dvojstránka s názvy a stručným popisem a obrázkem toho nejlepšího z regionální kuchyně, co by měl každý ochutnat, od salátů až po mořské plody.

Chystáte se do Thajska? Nezapomeňte průvodce!Nechybí mapky některých zajímavých oblastí. Milovníci přírody ocení informace o ohrožených druzích savců a ptáků, korálových útesech, mangrovech, podemletých útesech a národních parcích. Thajsko je totiž bohaté na různé ekotopy. Průvodce nabídne i typy na suvenýry a dárky z Thajska nebo třeba pověst o jedné z nejuctívanějších soch Budhy, smaragdovém budhovi, kterého máte možnost obdivovat ve Velkém paláci.

Mnoho návštěvníků Thajska stráví alespoň několik dní v hlavním městě Bangkoku, kterému se průvodce věnuje v poměrně velkém rozsahu.  Seznámí čtenáře se starým městem s neznámějšími a nejhezčími chrámy – waty, jako je Velký palác a komplex Wat Phra Kaeo, Wat Pho, Wat Arun a dalšími, národním muzeem a dalšími památkami, které stojí z vidění, zajímavostmi čínské čtvrti i ulicemi Staré evropské čtvrti moderního centra města.

Mohlo by se vám také líbit

Chcete letecký zážitek? Vydejte se někam s Emirates

Chcete letecký zážitek? Vydejte se někam s Emirates

Thajská provincie Krabi – na co se můžete těšit?

Thajská provincie Krabi – na co se můžete těšit?

Moje vysněná dovolená v Malajsii

Moje vysněná dovolená v Malajsii

Kuba a Srí Lanka levně s německými CK

Kuba a Srí Lanka levně s německými CK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *