Moje vysněná dovolená v Malajsii

Moje vysněná dovolená v Malajsii

Exotika mě láká odjakživa. Minulý rok jsme s přítelem vyrazili do Indie, která nás uchvátila svou osobitostí. Největším zážitkem pro mě paradoxně nebyl skvostný Taj Mahal, ale zcela odlišná kultura. Dovolenou jsme ale trávili ve vnitrozemí. Nyní přemýšlím, že vyrazím ještě o kus níže – do Malajsie. Je to prý ráj na zemi, kde je možné si užívat nekonečné pláže s azurovým mořem, skvělou gastronomii a seznámit se s místními lidmi, kteří žijí úplně odlišný život.

Proč Malajsie?

Jako většina exotických destinací je Malajsie poměrně levná, a to i v případě, když si chcete užít dovolenou v těch nejluxusnějších resortech. Podle propočtů může vyjít dovolená zde i třeba na 40 000 Kč včetně letenky a ubytování. Malajsie mě zaujala z toho důvodu, že je to země neuvěřitelných kontrastů. Je možné zde navštívit moderní pulzující velkoměsta a o kus dál zamířit na trek do džungle.

Co chci vidět?

Chtěla bych se (samozřejmě se svým přítelem) ubytovat v nějakém malebném resortu a odtud si naplánovat výlety do okolí. Půjčení auta nebo skútru není problém, takže proč to nezkusit. Naše dovolená by určitě neměla být o válení se na pláži – ale to jen po výletech. Byla by podle mého názoru škoda strávit dny ležením, když toho Malajsie tolik nabízí. Určitě chci zažít místní gastronomii. Pestrost jídel a netradiční recepty miluji a kuchaři z Malajsie mají podle mého názoru fantazie více než dost. Vyzkoušet bych chtěla i potápění a šnorchlování. Téměř u každé malajské pláže se dá šnorchlovat, těším se na to moc.

Jediné, co zatím mé plány kazí jsou finance. Na Indii jsme ale ušetřili, takže na druhou stranu nevidím důvod, proč by to nemělo jít. Bude to trvat třeba i rok, ale za zážitky, které dovolená Malajsie nabídne, to určitě stát bude. Ještě dořešit, jestli vyrazím na vlastní pěst nebo s cestovní kanceláří, ale to má čas.

A co vy? Jaké máte plány?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *