Chcete letecký zážitek? Vydejte se někam s Emirates

Chcete letecký zážitek? Vydejte se někam s Emirates

Čas dovolených jednoduše milujeme. Celý rok totiž pracujeme až se z nás kouří. Na dovolené pak tedy nešetříme a rádi zkoušíme něco nového. Nyní jsme se poprvé vydali do Spojených arabských Emirátů. Parametry naší dovolené byly jasné. Minimálně 10 dnů, hotel přímo na pláži a zkusit se proletět obřím Airbusem A 380. Zejména to poslední fakt stálo za to!

Airbus A380

Naprosto dech beroucí obří letadlo s veškerým komfortem i v ekonomické třídě. Dostatečně velká sedadla a hlavně prostor pro nohy i pro vysokého člověka. Samotné aerolinky píší, že když se bavíte, čas utíká rychleji. A přesně to jsme zažili i my. Každé sedadlo má vlastní tablet s mnoha možnostmi vyžití od her až po filmy, sledování televizních stanic a podobně. O dětech jsme celou dobu nevěděli – a to zdaleka ne jen díky tabletům. Od milých letušek totiž dostaly batůžky, kabelky, pastelky, omalovánky, plyšáčky a další. Ani do náruče se jim všechny hračky nevešly. Pod naše nohy jsme jim rozložili deku a udělali jsme jim vlastní dětský koutek s polštářky a podobně. Koutek střídali s tabletem a na sedačkách byly snad jen když jsme dostali jídlo či pití. O nic jsme rozhodně nouzi neměli. Stačilo jen zvednout hlavu a už u nás byla velmi příjemná letuška hovořící několika jazyky, včetně češtiny či slovenštiny.

Menu

Je libo předkrm, kuřecí či hovězí a jako dezert čokoládovou pěnu? Vše bylo výborné. Ke konci šestihodinového letu jsme dostali ještě obloženou bagetu. Pití včetně alkoholických nápojů bylo také zdarma. Děti dostaly samozřejmě speciální dětské menu. A pokud máte jakoukoliv potravinovou intoleranci, neváhejte si jídlo zdarma objednat před odletem, noc není problém.

Co říci závěrem?

Každé sedadlo bylo opatřeno polštářkem a speciální měkkou dekou, která je vyrobena z recyklovaných plastů. Letuška také okamžitě rozdávala napařené ručníčky pro ještě větší pohodlí. Na toaletách bylo čisto. Kdo chtěl, mohl použít krém na ruce po umytí a dokonce i parfém. Asi nás nenapadá, co víc bychom si při letu mohli přát. Snad jen deklarovaná wi-fi byla spíše symbolická, protože satelitní připojení na Internet je i v dnešní době brutálně drahé. Zdarma tedy máte prvních 20MB. Pozor ale! Létání s Emirates je návykové! A třebaže nejsem žádný „buržoust“, jen horko těžko se budu smiřovat s nízkonákladovkami, kterými létáme běžně.

Fotogalerie

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *