Český Krumlov a jeho okolí vás nadchne!

Český Krumlov a jeho okolí vás nadchne!

Český Krumlov je jedním z nejkrásnějších českých měst, které určitě stojí za návštěvu. Pokud letos uvažujete o dovolené v České republice a stále jste ještě nevybrali cíl vaší cesty, rozhodněte se právě pro Český Krumlov. Přinášíme vám přehled nejlepších míst, která musíte vidět, dáme několik tipů na výlety do okolí a podíváme se i na možnosti ubytování.

Historická krása Českého Krumlova vás dostane

První zmínka o městě pochází již z druhé poloviny 13. století. Na rozvoji města a vlastně i na jeho aktuální podobě se nejvíce podepsal slavný rod Rožmberků, jejichž vládu si místní připomínají až do současné doby. Každý rok se v Českém Krumlově konají velkolepé Slavnosti pětilisté růže, které zahalí město historií. Český Krumlov láká především na historické památky a všem nabízí romantickou atmosféru tajemných zákoutí. Určitě musíte navštívit areál krumlovského zámku, který se majestátně tyčí nad řekou Vltavou. Kromě klasické prohlídkové trasy doporučujeme ještě Lapidárium a Václavské sklepy. Projít si musíte i historické městské čtvrti Latrán a Parkán. Budete obdivovat historické budovy. Je to například Vlašský dvůr se sgrafitovou fasádou z 2. poloviny 16. století, Prelatura (bývalé sídlo prelátů) a mnoho dalších. Zajděte také do městského parku a prohlédněte si kapli sv. Martina.

Zajímavé výlety do okolí

Spousta zajímavých míst se nachází i v okolí města. Mezi nejnavštěvovanější patří zřícenina hradu Dívčí kámen a Hrad Rožmberk nad Vltavou. Máte-li rádi přírodu, udělejte si výlet na Kleť – nejvyšší horu Blanského lesa. Za návštěvu stojí také klášter Zlatá Koruna, zámek Červený Dvůr, poutní kostela Kájov a mnoho dalších. V okolí se nachází i velké množství cyklostezek. Adrenalinovou záležitostí je sjezd Vltavy.

Kde se ubytovat?

Sehnat ubytování v Českém Krumlově není problém, ve městě funguje několik hotelů i penzionů. Je třeba počítat s tím, že v letní sezóně se kapacity rychle plní, takže se s rezervací nevyplácí otálet.

Mohlo by se vám také líbit

FOTOGALERIE: První ročník přehlídky historických traktorů ve Dneboze

FOTOGALERIE: První ročník přehlídky historických traktorů ve Dneboze

Nejlepší koupaliště? Zajeďte do Lomnice nad Popelkou

Nejlepší koupaliště? Zajeďte do Lomnice nad Popelkou

Wellness pobyt v Luhačovicích je lékem pro vaše tělo

Wellness pobyt v Luhačovicích je lékem pro vaše tělo

5 nejlepších aktivit a památek v Ostravě

5 nejlepších aktivit a památek v Ostravě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *