Nejlepší koupaliště? Zajeďte do Lomnice nad Popelkou

Nejlepší koupaliště? Zajeďte do Lomnice nad Popelkou

Lomnice je neuvěřitelné město. Všichni jsou vyladění do pohody, jinak by se to snad ani nazvat nedalo. Byli jsme na obědě a servírka chudák kmitala jak blázen, ale stále s úsměvem, to stejné v kiosku na koupališti. Ostatně to je tak boží, že mu věnujeme celý dnešní článek. Pokud to nemáte daleko, určitě stojí za návštěvu. Zaparkujete na okraji Lomnice, kousek od koupaliště je louka k tomu určená. Parkování je zdarma.

Trocha historie

Koupaliště bylo vybudováno na začátku 30.let minulého století a ve hře bylo hned několik míst. Myslíme si, že bylo vybráno super, protože jde o perfektní místo u lesa s dostatečným prostorem pro všechny. Povedený návrh vychází z pera jičínského architekta Čeňka Musila.

Dokonale čistí voda

Koupaliště má vlastní zdroj vody. Vrt prošel rekonstrukcí, dokoupeny byly nové filtry, takže si užijete průzračně čistou vodu bez štípání očí. Chloru je zde totiž úplné minimum. Vodní plocha je o rozloze 0,3 hektaru. Jedna část je řešena jako brouzdaliště a druhá polovina je určena pro plavce. Uprostřed je ostrov se stromem-také dokonalé!

V areálu jsou čisté záchodky, sprchy a převlékárna.

Vstupné

Vstupné za hubičku. Dospělý má celodenní vstup (můžete se na koupaliště vracet, zajít si třeba do města na obídek apod.) za 50 Kč, dítě do 15ti let za 20 Kč a děti do 2 let mají vstup zcela zdarma. V pokladně opět naprosto milí lidé. Asi by to měl být standard, ale nás to opravdu mile překvapilo. Pak jsme si v kiosku dali nanuk, hamburger (90 Kč) a limču (trochu nám chybělo něco zdravějšího). Ceny opět přijatelné, vše moc dobré, obsluha neuvěřitelně milá. Ostatně tato atmosféra se opravdu nese celou Lomnicí. Město čítá něco přes 5000 obyvatel a mají zde tolik kulturních i sportovních vyžití, že by jim mohla i jednou tak velká města závidět. Například nyní je v rekonstrukci kino, které bude nejmodernější široko daleko. Otevírat se bude na podzim. Na náměstí je také překrásná radnice.

Nejlepší koupaliště? Zajeďte do Lomnice nad Popelkou
Radnice

Vyžití na koupališti

Za nás trochu málo stromů, které by poskytovaly stín. Ovšem na pokladně si můžete zapůjčit slunečník (za 30 Kč). Najdete zde také pískoviště a jedno dokonce kryté, takže stín zaručen a samozřejmě také ochrana pokud by sprchlo. Dále zde najdete obrovskou dřevěnou prolízací loď, houpačky a další prolízačky. Množství opravdu dostačující pro všechny návštěvníky. Zapomenout nesmíme na prostor pro beach volejbal a lány travnaté plochy.

Za nás nejlepší koupaliště ever. Rozhodně stojí za návštěvu! Otevřeno mají denně 9-21 hod a provozovatelem je Město Lomnice nad Popelkou, takže neváhejte navštívit i jejich webový portál pro více info.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *