Recenze: Hotel Villa Madruzzo, Trento, Itálie

Recenze: Hotel Villa Madruzzo, Trento, Itálie

Cestou z naší tak trochu business dovolené jsme hledali ubytování na severu Itálie. Věděli jsme, že chceme navštívit jedno z deseti nejlépe hodnocených muzeí v Evropě-Trentské Muse, proto bylo Trento jasnou volbou.

Jako již tradičně věříme rezervačnímu systému booking.com, kam píší recenze desítky hostů z celého světa. Ne vždy totiž hvězdičky odpovídají kvalitě a my jsme poněkud náročnější a hlavně s dětmi bychom neradi přespali v nějakém ne úplně čistém hotelu. Po delším zkoumání jsme na základě recenzí vybrali Hotel Villa Madruzzo, který se nachází kousek za Trentem v jednom z mnoha kopečků, které toto bohaté historické město obklopuje.

Po příjezdu k hotelu jsem se poněkud zděsila. Historický styl totiž není zrovna to, co bychom vyhledávali. Hotel se totiž skládá z klasické historické budovy a 2 dalších, moderních budov s vnitřním bazénem a wellnessem. Pokoje v moderním křídle (všechny 3 budovy jsou průchozí) jsou velmi vkusně zařízeny, s prostornou, pohodlnou manželskou postelí a obří koupelnou. Součástí je balkon s výhledem do parčíku nebo na hory. V pokoji nám určitě nic nechybělo. Součástí vybavení je fén, minibar za super ceny, rychlovarná konvice + káva a čaj, vývrtka, sklenice na víno….

Jídlo

Průchodem jsme jednoduše došli k recepci a restauraci. Zde byla podávána snídaně klasickým bufetovým stylem a krom lososa nám také nic nechybělo. Na večeři jsme si vybrali z jídelního lístku bez problémů. Měli jsme vepřové závitky s jakýmsi knedlíkem a omáčkou z lišek, špagety a salát a vše bylo moc dobré. Salát byl řešen formou bufetu, takže jsem si krom klasického listového salátu naložila také artyčoky, řepu, fazolky, a další různou grilovanou a naloženou zeleninku. Dressingů bylo bez nadsázky 30. Nebylo v mých silách ochutnat vše. K tomu výborné víno a až na unavené děti perfektní zážitek v restauraci se stříbrnými příbory a hadrovými ubrousky. Prostě luxus.

Wellness

Bazén s wellnessem je za poplatek 5 Euro na den. Pro děti je vyhrazený vstup v době 12-15,00 hod, kdy mají vstup zdarma. Pokud chcete tyto prostory s dětmi navštívit v jinou hodinu, je to po dohodě na recepci. Je naprosto jasné, že němečtí důchodci nechtějí poslouchat naše uřvané děti, jak řádí v bazénu. Ovšem my hotel navštívili mimo sezonu, takže jsme do bazénu šli kdykoliv se nám zachtělo a většinou jsme tam byli sami.

Severní Itálie, zejména oblast Trenta, je vyhlášená pěstování jablek. Kolem jedné moc hezké „fabriky“ na jablka jsme také jeli. Jablíčka byla jako „welcome drink“ i na pokoji a jako jedlá dekorace také před saunou. Asi nikdy jsme nesnědli tolik jablek! Byla taaak dobrá! Ve wellnessu je možné udělat si relaxační čaj, načepovat vodu. Pro relaxaci jsou zde lehátka u bazénu a vodní masážní postele. Jediné nepříjemné je dost teplá voda pro zchlazení. Ale i to se dalo vydržet.

V ceně vstupu byl tzv. „kit“ – tedy taštička s žabkami, ručníkem a župánkem. Rozhodně přijatelná cena.

V hotelu byli všichni moc milí. My máme rádi i ustrojit se do společenského oděvu na večeři. Dámy v šatech a pánové minimálně v košili. Krásný pohled, který bych si nechala klidně líbit častěji.

Takže až zase našetříme, zcela jistě se sem chceme podívat ještě jednou. 2 noci mimo sezónu ve 2 průchozích dvoulůžkových pokojích se snídaní vyšly na 10.000 Kč. Pokud nechcete parkovat v garáži, ale přímo na nádvoří před hotelem, nic navíc už neplatíte. Za večeři jsme vždy dali asi 60 Euro.

Za nás tedy 5* a těšíme se někdy příště!

Fotogalerie:

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Netradiční dovolená na farmách v Jižním Tyrolsku

Netradiční dovolená na farmách v Jižním Tyrolsku

Akvárium v Cattolice

Akvárium v Cattolice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *