Kde se v Drážďanech najíst? a jak je to s dopravou?

Kde se v Drážďanech najíst? a jak je to s dopravou?

Pokud dostanete chuť na nějakou německou specialitu, jistě ochutnejte známý Bratwurst. Jedná se o klobásu specifické a delikátní chuti. Po celém městě najdete spoustu stánků, kde tuto specialitu můžete ochutnat. Jestliže při té příležitosti dostanete chuť i na německé pivo, zajděte si do jedné z tzv. Biergarten. Právě v těchto podnicích narazíte i na další německé speciality.

Kdybyste dostali chuť na něco univerzálnějšího, na Prager strasse najdete restauraci Vapiano. Jedná se jistým způsobem o samoobslužnou restauraci, kde se vám dostane kvalitního a chutného jídla za dobrou cenu.

Jako dezert si nezapomeňte, v některé z mnoha drážďanských kaváren, objednat Eierschecke – typický tvarohový dort – a výbornou kávu, která vám dodá dostatek energie na další procházení městem.

Jak se po Drážďanech dopravovat?

Pokud zrovna neholdujete pěší chůzi, jezdí zde mnoho tramvajových linek. Jedna cesta vás vyjde na 2 Eura. Zejména do vzdálenějších lokalit, jako je Neuestadt, se vám cesta tramvají jistě vyplatí. Pokud si chcete trošku zasportovat, můžete si zde vypůjčit kolo. Nabídka je velmi pestrá a stanovišť, kde se kola pronajímají, je zde velké množství. Vybrat si můžete mezi sportovními, nebo městskými koly. Pronájem kola vás vyjde na 6-8 Euro na jeden den.

V Drážďanech najdete ale i spoustu dalších míst, která rozhodně stojí za návštěvu. Bohužel jeden den je na takto nádherné město, plné pozoruhodných památek, málo. Uděláte tedy nejlépe, pokud si na prohlídku města vyhradíte celý víkend. Jistě nebudete mít jedinou příležitost se nudit. A ještě jeden malý tip na závěr. Pokud se do Drážďan vypravíte za nákupy, mějte na paměti, že v neděli jsou veškeré obchody zavřeny. Mají otevřeno pouze restaurace, kavárny, pekárny, galerie, muzea a ostatní památky.

První díl seriálu zde. Druhý zde.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Musée du Louvre

Musée du Louvre

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *