Saské město Drážďany-díl 1.

Saské město Drážďany-díl 1.

Drážďany jsou nádherným německým městem, ležícím v Sasku. Jsou dokonce zemským hlavním městem této oblasti. Z České republiky to do Drážďan není vůbec daleko. Navíc, bydlíte-li v okolí Liberce, jezdí odtamtud do Drážďan přímý vlak. Cesta jím trvá asi dvě hodiny a 15 minut. Vypravíte-li se sem o víkendu, můžete si u Českých drah zakoupit velice výhodnou jízdenku. Jedná se o zpáteční jízdenku (cena okolo 300 Kč), na kterou mohou jet dvě dospělé osoby a až 3 děti. Pokud však v okolí Liberce nebydlíte, i tak jistě nějaké vhodné spojení najdete.

Saské město Drážďany-díl 1.Nejlepší je vystoupit na Hauptbahnhof Dresden, tedy na hlavním nádraží. Odtud se příjemnou procházkou můžete vypravit do hlavního centra města. Cesta vede přes známou Prager Strasse, která je po obou stranách lemována zajímavými obchody. Ano, mnoho lidí se do Drážďan vypravuje za nákupy. Některé věci zde totiž pořídíte o mnoho levněji, než v České republice. Například boty, či kosmetiku a samozřejmě i některé oblečení. Vyplatí se sem jet hlavně v době výprodejů. Slevy bývají mnohem vyšší než u nás.

Po té, co minete Prager Strasse, můžete pokračovat po Seestrasse. Po levé straně, ve směru od hlavního nádraží, je lemována obrovskou nákupní galerií – Altmarkt-Galerie Dresden. I zde najdete mnoho zajímavých obchůdků. Ať už těch klasických, na které narazíte i v ČR, až po ty, které byste u nás stěží hledali. Můžete projít buď nákupní galerií, nebo pokračovat po zmíněné ulici. Po chvíli dorazíte na Altmarkt, neboli staré náměstí. Právě zde se v zimním období konají vánoční trhy, které také jistě za vaši návštěvu stojí.

Saské město Drážďany-díl 1.Pokud se z tohoto náměstí vydáte mírně doprava, dojdete po chvíli k původně baroknímu kostelu Frauenkirche. Jedná se o jeden z největších symbolů tohoto města. Ještě před pár lety zde byly ponechány pouhé trosky tohoto slavného kostela. Byl totiž za 2. světové války zničen při bombardování Drážďan. Kompletní rekonstrukce kostela byla dokončena v roce 2005 a tak si nyní můžete prohlédnout, jak kostel původně vypadal. Zdarma se můžete podívat i dovnitř kostela.

Od Frauenkirche se můžete pěšky vydat směrem k nábřeží Labe, kde najdete nádhernou galerii – Albertinum. Jedná se o galerii moderního umění. Ve sbírkách této instituce najdete přední díla od mistrů novodobého až současného umění. Pravidelně se zde také konají zajímavé výstavy, které zaujmou především milovníky umění. Vstup do galerie se pohybuje okolo 10 Euro.

 

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Musée du Louvre

Musée du Louvre

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *