Dovolená na ostrově Rhodos

Dovolená na ostrově Rhodos

Hledáte-li ideální město pro vaši letní dovolenou, jistě vás zaujme ostrov Rhodos. Ostrov je součástí státu Řecka, i když tomu tak nebylo vždy. Neboť Rhodos leží kousek od Tureckého pobřeží a tak zde docházelo ke kdejakým nepokojům. Ostrov je omýván dvěma moři. Středozemním, klidnějším, na východním pobřeží a Egejským, divočejším a neklidným, na západním pobřeží. Pokud na ostrově budete chtít strávit dovolenou, porozhlédněte se spíše po východním pobřeží, to západní totiž nelemují téměř žádné hotely.

Rhodos byl podle řecké báje darován Héliovi, bohovi slunce, od samotného vládce bohů – Dia. O Rhodu se traduje, že z celého roku je zde 345 dnů slunečných. Proto tedy není těžké zde zastihnout krásné počasí. Po celý den okolo vás bude vát příjemný vánek, který zmírní horké počasí a stále vám bude příjemně.

Hlavní město ostrova se jmenuje stejně jako celý ostrov – Rhodos. Leží na severovýchodní části pobřeží a právě zde se slévají obě moře. Město je významnou historickou, obchodní a turistickou destinací. Právě zde se v minulosti nacházel jeden ze starověkých divů světa – Rhodský kolos.

Střed ostrova Rhodos je velmi hornatý, v těchto kopcích nalezneme tzv. údolí motýlů. Údolí se táhne podél potoku, který podle Řeků údajně nikdy nevysychá. Další podstatnou složkou jsou stromy druhu ambroň východní, které sem právě motýli lákají. Už na dálku totiž sladce voní po vanilce a proto se sem v letních měsících, červenci a srpnu, kdy se páří, stahují tisíce motýlů.

Nejvíce hotelů a přímořských letovisek nalezneme na jihovýchodním pobřeží, kde se rovněž nachází nádherné romantické městečko Lindos. Po celém ostrově můžeme nalézt spoustu dalších historických, kulturních a přírodních památek.

 

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Dovolená v Lindos Princess (Řecko/Rhodos)

Dovolená v Lindos Princess (Řecko/Rhodos)

Řecké městečko Lindos

Řecké městečko Lindos

2 thoughts on “Dovolená na ostrově Rhodos”

  1. Můžu jen doporučit, hned bych tam jel znovu. Určitě si tam půjčte motorku nebo auto a porozhlédněte se po celém ostrově, možná vás některá místa, která objevíte zaujmou více, než více známé pláže… 🙂

  2. Rhodos se skvělé místo pro odpočinek a relaxaci, ikdyž asi je to subjektivní, přecijen málokdo procestuje většinu destinací 🙂 Ale prozatím musím říct, že se mi tam líbilo ze všech míst, kde jsem byl nejvíce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *