Advent mezi jihotyrolskými velikány

Advent mezi jihotyrolskými velikány

Vůně svařeného vína, nejrůznějších ovocných punčů, cukroví a dalších dobrot, veselí v každém údolí a v každém menším městečku, tradice a vánoční trhy. To je advent pod jihotyrolskými velikány. Sváteční atmosféra tu sálá z každého statku.  Jižní Tyrolsko je velice známé díky perfektním podmínkám pro lyžaře. Zdejší svahy různých náročností jsou skvěle upraveny, navíc zde převládají slunečné dny a tak i výhledy do okolí jsou dech beroucí. Toto místo je rájem také pro skialpinisty, kteří se mohou krajinou kochat také z méně turistických míst, stejně jako milovníci výletů na sněžnicích.

Odpoledne a večer je ideální strávit v milé společnosti místních lidí, kteří se rádi pochlubí svým kulinářským uměním. Oslavy adventu a tradice s ním spjaté se údolí od údolí liší. A v některých městečkách se lze setkat s opravdu jedinečnými zvyky.

Advent mezi jihotyrolskými velikányPříkladem je údolí Sarntal, kde lze přihlížet nezvyklé tradici zvané „Klöckelnicht“. Po tři čtvrteční večery se po městech pohybují různě maskované postavy, které za zvuků starých melodií a zvonců straší. Tato tradice vzešla z německého rituálu, jehož cílem bylo „vyklidit“ cestu bohu plodnosti, aby si tak lidé zajistili, že následující rok bude plný úrody. Údolí Sarntal patří k nejmalebnějším v Jižním Tyrolsku. A právě zde leží nedávno zrekonstruovaný památkově chráněný statek z 16. století, farma Botenhof. Její majitelé rádi poklábosí s turisty, kterým i ukáží celý statek, nebo nabídnou ubytování.

Průvod masek spojený se zaháněním démonů se koná také ve městečku Klosn. Vrcholem slavnostního průvodu, kterému předchází koledování a obdarovávání obyvatel městečka, je společné odříkání modlitby „Anděl Páně“ u klosnské kostelní brány.

Jižní Tyrolsko je zkrátka oblast severní Itálie, kde se stále dodržují adventní a vánoční tradice a lidé se baví na nejrůznějších slavnostech, průvodech a oslavách. Ty probíhají nejen na veřejných prostranstvích, ale také na jednotlivých farmách sdružení Roter Hahn, které podporuje produkci místních organických výrobků.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Netradiční dovolená na farmách v Jižním Tyrolsku

Netradiční dovolená na farmách v Jižním Tyrolsku

Akvárium v Cattolice

Akvárium v Cattolice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *