Vyplatí se Lastminute?

Vyplatí se Lastminute?

Zima je v plném proudu, ovšem sněhu jsme si letos ještě příliš neužili. I tak je ale čas přemýšlet o letní dovolené. Možná už jste také podlehli fenoménu objednávat zájezdy na poslední chvíli v rámci lastminute, které nabízí valná většina cestovních kanceláří. Jde ale jen a pouze o zájezdy, které se neprodali klasickou formou, takže s nijak velkým výběrem nepočítejte. Pokud chcete mít jistotu dovolené za super peníze, v termínu, kdy chcete vy nebo máte například celozávodní dovolenou a především do destinace, která vás láká, určitě nepropásněte dnešní článek, který bude na téma slev za včasné objednání zájezdu (tzv. firstminute).

Zkuste třeba Řecko

I do Řecka se můžete podívat za lákavé ceny, které rozhodně neohrozí váš rodinný rozpočet. Tyrkysově modrozelené moře a mnohdy i divoká příroda, to je právě to, co nás především na řeckých ostrovech láká nejvíce. Pokud i vás oslovila například dovolená Řecko Korfu, podívejte se na nabídku cestovní kanceláře cestolino.cz, kde najdete všemožné zájezdy za bezkonkurenční. Češi mají rádi přírodní úkazy i klasické pamětihodnosti. Dalším tipem je dovolená Kos – tedy na ostrov, který je vhodný jak pro rodiny s malými dětmi, tak pro jednotlivce, páry i skupiny, kteří milují adrenalinové sporty.

Řecko nabízí také neuvěřitelnou šíři ubytování. Je na vás, zda se poohlédnete po kempech, ubytování v soukromí (pozor! tento typ ubytování není zdaleka tak častý jako třeba v Chorvatsku), nebo v hotelu. Ubytování hotelového typu s plnou penzí je ostatně v Řecku asi nejvíce vyhledávané. Asi se budete divit, ale takto ušetříte nemalé peníze zejména za nápoje, ale také za ovoce a zeleninu. Můžete ochutnat místní speciality, ale pokud si například na plodech moře zrovna nepochutnáte, rozhodně se nebojte, že budete o hladu. Kvalitní hotely totiž formou švédských stolů nabízejí i naprosto klasické pokrmy, na kterých si pochutná i ten největší klasik.

Vybíráme hotel v Řecku

Jako jsme zvyklí porovnávat cenu zboží v různých srovnávačích na internetu, rozhodně bychom se měli naučit také vybírat dovolenou nebo ubytování podle recenzí. Pročíst recenze hotelů v Řecku nic nestojí, ale dostanete potřebné informace. Některé hotely se třeba zdají být za super cenu, ale připlatíte si naprosto za všechno od klimatizace až po bezdrátové připojení i internetu. Některé hotely mají všechny nadstandardní služby v ceně. Orientujte se také podle bazénu a dalšího vyžití, které vás zabaví pokud (nedej Bože) bude špatné počasí.

Mohlo by se vám také líbit

Dovolená v Lindos Princess (Řecko/Rhodos)

Dovolená v Lindos Princess (Řecko/Rhodos)

Řecké městečko Lindos

Řecké městečko Lindos

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Řecký ostrov Kos-pro Čechy místo zaslíbené

Řecký ostrov Kos-pro Čechy místo zaslíbené

1 thought on “Vyplatí se Lastminute?”

  1. I když raději cestuji na vlastní pěst (levné letenky, ubytování v hostelu), tak bych last minute nezavrhoval. 🙂 Je fakt, že pokud člověk chce nejlevnější cenu, tak se musí podřídit termínům. Díky za článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *