Vydejte se na letní dovolenou s karavanem, pořizovat si jej nemusíte…

Vydejte se na letní dovolenou s karavanem, pořizovat si jej nemusíte…

Sníte o tom, že se vydáte na dobrodružnou cestu karavanem s celou rodinou, ale zdá se vám to nemožné? Pořizovat si vlastní obytný vůz nemusíte, zajímavé nabídky nabízí půjčovny karavanů. Ať už se vydáte po českých trasách nebo si troufnete do zahraničí, třeba do oblíbeného Chorvatska, s obytným automobilem budete cestovat vždy v příjemném komfortu a kompletní plán cesty bude zcela podle vás. Před první cestou je však dobré se s vozem seznámit a vyzkoušet si řízení, které je trošku odlišné od osobního auta. Vůz je delší, má větší hmotnost, hůře se manévruje a reaguje pomaleji, ale po pár kilometrech si na nové jízdní vlastnosti určitě zvyknete.

Dovolená s karavanem nebo obytným přívěsem?

Na cestování s celou rodinou nebo partou přátel je karavan jako stvořený. Má prostor na uložení nejrůznějších věcí včetně sportovního vybavení, zázemí pro spaní, sprchový kout a malou kuchyňku, kde je možné uvařit něco dobrého k jídlu. Oproti stanu se jedná o mnohem luxusnější ubytování, a proto není divu, že se v posledních letech těší takové oblibě. Nemusíte nic řešit a hlídat čas, kdy a kde máte být, stačí si vyhlédnout nějaký pěkný kemp, tam za menší poplatek zaparkovat obytný vůz a využívat krásy tamní přírody. Je jen na vás, zda se vydáte k rybníku u nás v České republice či k moři v zahraničí. Pro svou cestu můžete zvolit karavan, který má obytnou část jako samostatný přívěs, nebo obytný vůz. Výhodou karavanu je, že lze přívěsnou část v místě ubytování odpojit a následně se pohybovat ve městě a na výletech pouze osobním autem. Při překročení celkové hmotnosti soupravy nad 3,5 tuny ale budete potřebovat oprávnění skupiny E v řidičském průkazu, u obytného auta stačí řidičské oprávnění skupiny B.

Výhodný pronájem karavanů v půjčovně

Karavan se vám vyplatí, především pokud plánujete dovolenou, kde budete chtít procestovat rovnou celý kus země a využívat po trase různá ubytování. Využijete-li půjčovnu obytných aut, odpadne vám složité plánování rezervací po penzionech a hotelech a představa skvělé dovolené se mnohem zjednoduší. Uvidíte, že se na prázdninový pobyt začnete více těšit, půjčovna obytných vozů vám vše usnadní. V přívěsu se bez problémů ubytuje až 6 dospělých osob. V ceně vypůjčení je kompletní servis, např. firma Karavany Bydliky.cz vám vůz předá perfektně připravený na cestu. Počítejte s převzetím vozidla a seznámením s jeho obsluhou v délce cca 30 minut, kde se dozvíte vše potřebné. V přívěsu pak najdete naplněnou plynovou láhev na vaření, WC včetně nutné chemie, propojovací 220V kabel, prodlužovačku, kanystr a hadici na vodu, ale nechybí třeba i nájezdové a vyrovnávací klíny nebo sada na opravy. Cestovat se dá jen s oblečením, přehlednou mapou a to pravé dobrodružství může začít!

Mohlo by se vám také líbit

Grilování v Mirakulu

Grilování v Mirakulu

Jak se naučit angličtinu pro začátečníky ještě před dovolenou

Jak se naučit angličtinu pro začátečníky ještě před dovolenou

S dobrou dodávkou bude dovolená, jak má být

S dobrou dodávkou bude dovolená, jak má být

Karavan před odjezdem na dovolenou důkladně zkontrolujte

Karavan před odjezdem na dovolenou důkladně zkontrolujte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *