Společník cestovatele–díl 3. Francie

Společník cestovatele–díl 3. Francie

Francie je obrovskou zemí, která má mnoho různých tváří. Jestliže se do ní vydáte, určitě vaše rozhodování, kam přesně vyrazit, nebude jednoduché. Cestování si však můžete výrazně usnadnit, pokud si pořídíte šikovnou knihu Společník cestovatele – Francie od nakladatelství IKAR. Kniha je to vcelku objemná, zato v ní najdete opravdu vše, co na cestě potřebujete vědět. Přečtete si o zvycích, tradičních výrobcích, historii, či slavných osobnostech. Kamkoli se po Francii vypravíte, všude narazíte na památky a zajímavosti, které jsou v průvodci zmiňovány. Proto se budete moct zaměřit na to, co vás skutečně zajímá a předem si naplánovat trasu cesty. To by pro vás rovněž mělo být hračkou, neboť kniha je doprovázena množstvím map a plánků. Samozřejmě nechybí ani ilustrace a fotografie.

Pro snadnější orientaci je zde Francie rozdělena do 16 oblastí, které jsou barevně rozlišeny. Hlavně z tohoto důvodu si v průvodci opravdu každý přijde na své. Právě v těchto krajích můžeme pozorovat různorodost této země. Každý region se liší svou typickou architekturou, tradicemi, kulturou, jazykem i gastronomií. Proto je nesmírně zajímavé cestovat napříč celou zemí a na vlastní kůži tohle všechno poznávat.

Každý region je popsán výstižnou charakteristikou, kterou rozhodně oceníte. Městečka, významná místa, či proslulé stavby jsou pak detailně popsány samostatně. Informace jsou velmi praktické, neboť taktéž zjistíte jaká je otevírací doba, kde výhodně nakoupit, kde se ubytovat a kde se výborně najíst.

Tohle všechno a ještě mnoho dalšího skutečně naleznete v jedné jediné knize: Francie – Společník cestovatele. Všechno krásně pohromadě a uceleně. Věřte tomu, že průvodce si zamilujete, neboť poznávat krásy cizí země, pohodlně s vlastními informacemi, je zkrátka k nezaplacení.

V knize najdete přes 2000 barevných fotografií, ilustrací a map. To ale není všechno. Pro opravdové znalce tu jsou i průřezy budov, plány podlaží všech významných památek. Francie je rovněž známá svými víny a kuchyní, proto byl přidán i vizuální průvodce kulinářskými specialitami jednotlivých regionů od Alsaska po Provence Informace o nejlepších vinařských oblastech, trzích a slavnostech po celé zemi.

Knihu vydala Euromedia Group k.s., Ikar v roce 2012

Mohlo by se vám také líbit

Avignon

Avignon

Bretaň

Bretaň

Městečko Arles

Městečko Arles

Musée du Louvre

Musée du Louvre

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *