Městečko Arles

Městečko Arles

Městečko Arles leží v oblasti Provence. Je položeno na řece Rhôně, a je přírodní i historickou branou do Camargue. Camargue je přírodním úkazem o 112 000 hektarech. Na to, aby tato přírodní památka zůstávala zachována je však potřeba hodně lidského úsilí. Daří se tu spoustě jedinečným, mnohdy i endemickým druhům. Z fauny je to například volavka rusovlasá, nebo ibis. Z flóry pak tamaryšky a narcisy. Země je pokrytá nesčetnými bažinami, rašeliništi a pastvinami, na kterých se pasou malí bílí camargueští koně, které si osedlali pasáci býků, kteří zde žily v typických doškových chatrčích. V Camargue se také ve velkém vyrábí mořská sůl, neboť v létě se zde odpařují obrovské saliny a sůl v krystalcích se lepí do třpytivých camelles, které sahají až do výšky osmi metrů.

Naproti tomu v Arles, se můžete kochat mnohými římskými památkami. Třeba amfiteátrem, ve kterém je 21 000 míst k sezení. Každý jeho oblouk je podepírán dórským, nebo korintským sloupem. Nejvíce je využíván na býčí zápasy, které se tu odehrávají výhradně v létě. Potom zde najdeme další památku z římských dob, tou jsou Conastntinovy lázně, ze 4. století a jsou až překvapivě zachovalé. Consantinův palác býval sice obrovskou residencí, avšak téměř se do dnešních dob nedochoval.

Nalezneme zde několik významných muzeí a dokonce jedna z těch nejlepších v celém kraji. Jedním z nich je Museon Arlaten, které založil básník Frédéric Mistral za peníze, které získal za Nobelovu cenu. Věnoval ho rodné Provenci. Dalším je pak Espace Van Gogh, což je kulturní centrum věnované životu a dílu Vincenta van Gogha. Situováno je v bývalé nemocnici, kde se slavný malíř několik let léčil se svými psychickými problémy.

Mohlo by se vám také líbit

Bansko

Bansko

Avignon

Avignon

Dovolená v Lindos Princess (Řecko/Rhodos)

Dovolená v Lindos Princess (Řecko/Rhodos)

Řecké městečko Lindos

Řecké městečko Lindos

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *