Recenze hotelu PrimaSol Sunlight Sunrise (Bulharsko, Zlaté písky)

Recenze hotelu PrimaSol Sunlight Sunrise (Bulharsko, Zlaté písky)

Zlaté písky jsou vyhlášené pro rodiny s dětmi. Několik kilometrů dlouhá a několik metrů široká pláž totiž nabízí dostatek místa i v plné sezóně. Počítejte ale s pruhem pláže, kde najdete jen placená lehátka a slunečníky (slunečník + 2 lehátka za 36 Leva/den), sem si deku jednoduše rozložit nemůžete. Můžete tedy být buď přímo u vody, nebo asi 20 m od moře. My doporučujme koupit u stánku nebo v supermarketu vlastní slunečník za 11-20 Leva (podle velikosti).

Kde se otel nachází?

PrimaSol Sunlight Sunrise je podle Invia.cz asi 350 m od pláže. My to změřili na 800 m. Cesta je po schodech, dále mezi stánky a pak po betonových chodníčcích. Žádná hitparáda zejména pokud máte malé děti nebo nedej Bože kočárek! Cestu si můžete zkrátit přes hotelový bazén. Na recepci si vyžádejte chip na otevírání braňky (depozit 10 Leva nebo 5 Euro). Jet můžete i hotelovým busem, který odjíždí na pláž vždy v 9:30, 10:30, 11:30, 12:30, 14:30 a 15:30 (zpět 9:50, 10:50, 11:50, 12:50, 14:50 a 15:50).

Vybavení hotelu

Velká recepce s mnoha pohovkami je super, protože připojení k internetu je pouze zde a na několika málo pokojích. Internet si můžete pořídit i na pokoj za 30 Leva na týden, což je na naše necelých 400 Kč.

V recepci je také speciální místnost na uzamčení kufrů do doby, než budou připraveny vaše pokoje. Pokud přijedete na hotel ráno, pěkně si na pokoj počkáte, protože většina pokojů bude připravena až v avizovaných 14,00 hod. My měli pokoj rychleji, protože s námi cestovalo miminko.

V rámci recepce najdete také směnárnu s docela dobrým kurzem Euro-Leva. Ovšem nejjednodušší se jeví vybrat hotovost z bankomatu (ten najdete na stánkové promenádě u lékárny od hotelu doleva z kopce dolů + jeden je i u hotelu Internacional hned u supermarketu u pláže).

Hned vedle recepce je Lobby bar, kde je také Wi-Fi přístup na internet a možnost neomezené konzumace místních vín a piva a limonád v čase 10,00-23,00 hod. Zdarma jsou také některé „koktejly“. Jde o Cuba Libre, Vodku s colou či jinou limonádou a Gin s tonicem. Koupit si můžete i jiné drinky (Sex on the beach a jiné za 6 Leva, panák značkového tvrdého alkoholu za 5 Leva) nebo třeba kávu (překapávaná zdarma, ze stroje capuccino za 3,5 Leva).

Recenze hotelu PrimaSol Sunlight Sunrise (Bulharsko, Zlaté písky)
RECEPCE A LOBBY BAR

Zábava pro malé i velké

Opravdu super jsou animační programy u bazénu nebo na pódiu. Zde je organizována zábava od cvičení, až po vodní rugby a podobně. Vždy večer je také dětská diskotéka.

Jeden bazén je vnitřní (ještě jsme nevyzkoušeli). Zde je také stůl na ping pong. Před hotelem je hezký relaxační bazén a za hotelem 3 menší kaskádovitě spojené bazény pro menší děti. Kolem bazénu jsou lehátka a slunečníky zdarma. U zadních bazénů je bar se stejnou nabídkou, jako má vnitřní Lobby bárek.

Recenze hotelu PrimaSol Sunlight Sunrise (Bulharsko, Zlaté písky)
BAZÉNY

Pokoje

Pokoj je velký, s přistýlkou a dětskou postýlkou. Vybavení je ale zastaralé, matrace v dětské postýlce slušně řečeno už zažila opravdu vše. Postele jsou pružinové, velmi nepohodlné, přistýlka nepoužitelná snad zlomená nebo nevím. Do pokoje se opět nedostanete jinak, než že musíte zdolat asi 10 schodů.

V pokoji je klimatizace (zatím jsme nezapli), TV a lednice (bez vybavení minibaru), která dělá neuvěřitelné zvuky, takže jí na noc stejně vypínáme.

Koupelna je velká, poněkud zastaralá. Dostali jsme malý sprchový gel a mýdlo pro každého. Prkénko zcela nesedí na záchodě, sprchový kout je zrezlý. Také se můžeme modlit, že někdo nad námi nespláchne v době, kdy děti spí, protože to by je zaručeně vzbudilo.

Pokoj má prostorný balkon, ovšem s výhledem nikam, resp. na střechu baru, který je pod námi a stromy. Vyšší patra si možná „sea view“ užijí, nevím.

Recenze hotelu PrimaSol Sunlight Sunrise (Bulharsko, Zlaté písky)
KOUPELNA vyloženě vybízí k osprchování

Jídlo a pití

Program all inclusive zahrnuje snídaně, obědy, večeře formou bufetu. Všechno nás ale zklamalo. Na snídani nebylo nic sladkého, tedy krom palačinek, na které byla bez nadsázky fronta jak za minulého režimu. Ovšem dali bychom si třeba nějaký dortík a dobrou kávu. Dortíky si užijete na oběd a večeři, ale to my je nejíme, takže smůla. Na snídani nám chyběla zelenina a ovoce (byly jen plátky grepu a kousky banánů).

pozn.: Druhý den jsem frontu na palačinky nerozdýchala a řekla to manažerce. Lapala po dechu a na můj argument, že maj jedinou sladkou věc s frontou jak blázen, nic neřekla…

Na oběd bývají 2-3 druhy masa. My zatím měli vařenou rybu, dušené kuře a klobásu. Nebylo to moc dobré. Jako přílohy hranolky, těstoviny (rozvařené), kari rýže (moc dobrá). K obědu je výběr ovoce (nektarinky, meloun, třešně), zelenina (ovoce i zeleninu musíme přehrabovat, abychom si nevzali nahnilý kus), zmrzlina.

Bufety v rámci večeří jsou bohatší. Ale opět nečekejte mořské plody, anebo třeba plátek masa, který by se dal rozžvýkat. My měli zatím hamburgerové maso (polotovar), dušené hovězí (moc dobré), pečené vepřové (nic moc), kuřecí stehna (nic moc). Přílohy podobné obědům, zelenina, ovoce, dortíky.

Recenze hotelu PrimaSol Sunlight Sunrise (Bulharsko, Zlaté písky)
SNÍDANĚ a fronta na palačinky OBĚD – asi je velký problém vybrat shnilé ovoce a asi jediná ryba VEČEŘE a napálené cosi na hranolkách

Během dne (14,00-16,00) máme možnost zobnout si snack ve formě sýrů, pizzy, ovoce a podobně. Najdete zde i zbytky z oběda. V době od 11.00-16.00 je na venkovní terase jídelny podávána zmrzlina. Není moc dobrá (oproti třeba chorvatské), ale dětem chutná.

U zadního bazénu u baru a v Lobby baru jsou místní vína (jsme vinaři, takže pro nás nepoživatelné, ale lidé to tu pijí ve velkém) a pivo (to docela ujde, ale Plzeň to samozřejmě není) zdarma až do 23,00 hod. Zdarma jsou také limonády (Mirinda, 7UP…, voda a rádoby ovocné šťávy). Děti jsou nadšené, že mohou limonádu (ředíme jim Mirindu).

Nikde není povoleno nosit si vlastní lahev a čepovat do ní nápoje. Pokud chcete vodu na pláž, kupte si v blízkém supermarketu balenou vodu. Vodu z vodovodu se nedoporučuje pít, třebaže pitná prý je. My to rozhodně riskovat nebudeme. Dětem ale bez problémů načepují limonádu do jejich vlastních kelímků (a kdyby ne, tak se hádám, že to není bottle ale cup). Jinak dostanete vše v jednorázovém kelímku, to je teda fakt ekologické! Já si nosím furt ten jeden a koukají na mě jak na blázna. Ony plastové kelímky se pak hrnou ze všech odpadkových košů (samozřejmě na smíšený odpad, kontejner na tříděný odpad jsme nepotkaly ani jeden). No ekolog v každém z nás je rozhodně nadšen.

Ještě jsme nevyzkoušeli PrimaKids klub a dětské hřiště, šipky a podobně. Ani to a opravdu přijatelná cena pobytu s all inclusive nás ale nepřesvědčí. Takže hotelu dáváme pouze **

Mohlo by se vám také líbit

Bansko

Bansko

Plovdiv

Plovdiv

Bulharské bohatství

Bulharské bohatství

Bulharská čtyřhvězda není pro náročné

Bulharská čtyřhvězda není pro náročné

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *