Bulharská čtyřhvězda není pro náročné

Bulharská čtyřhvězda není pro náročné

Pokud jste si podobně jako my zvykli na lepší hotely z důvodu, že si týden za rok chcete opravdu užít, rozhodně byste se neměli řídit počtem hvězdiček. Jejich počet totiž v každé zemi signalizuje něco jiného. Ve Španělsku, anebo třeba Itálii vám 3 hvězdy rozhodně zaručí větší komfort, než hotely, které se pyšní hvězdou navíc v Bulharsku nebo třeba Turecku.

Letos jsme se vydali do Bulharska

Bulharsko je super destinace pro rodiny s dětmi. Není tu draho a navíc, pokud si objednáte hotel s all inclusive, už neutratíte snad téměř za nic. Na druhou stranu bývá v servisu jen místní pivo a víno (obojí se ale dá pít s přehledem) a jídlo je také pro nenáročné. Pro příklad dneska k obědu byla na výběr vařená ryba, vařené kuře a jakási klobása. Děti ale byly spokojené, protože byla na výběr také pizza (nepočítejte s křupavým tenkým italským těstem) a v rámci servisu také limonády a zmrzlina. Dospěláci mnohdy odcházeli hladoví. Pokud máte rádi kávu, zdarma si můžete dát jen jakousi nechutnou překapávanou. Kolik stojí espresso z čerstvě mleté kávy v našem Lobby baru jsme ještě nezjišťovali, asi si dáme kávu raději v některém z nespočtu bárků na pláži.

350 m vidí každý jinak

Tím mám na mysli provozovatele hotelu a cestovní kanceláře vs. návštěvníky. Avizováno bylo, že je náš hotel od pláže 350 m, ale to rozhodně není ani vzdušnou čarou. Pokud navíc cestujete s malými dětmi, zapomeňte na to, že je k moři převezete kočárkem. Bez desítek schodů totiž není ani jediná cesta. Pokud nemusíte koukat až tak na cenu zájezdu a do Bulharska prostě chcete, určitě si připlaťte za hotel přímo na pláži. Vždy vzdálenost hotelu k moři vynásobte dvakrát.

Veřejné bulharské pláže?

Všude v průvodcích se dozvíte, že v Bulharsku nenajdete soukromé pláže, to nám řekla i naše delegátka. Ovšem na nejlukrativnějších místech je pás pláže pokrytý placenými lehátky a slunečníky. A teď pozor. Cena pronájmu 2 lehátek se slunečníkem je 36 Leva denně, takže na naše nějakých 450 Kč. To se nám zdálo opravdu přemrštěné. Proto doporučujeme koupit slunečník v některém z místních obchůdků. Za 20 Leva ho pak klidně poslední den na pláži necháte nebo si ho odvezte jako suvenýr domů. V letadlech bývá slunečník přepravován zdarma (například Smartwings to tak mají).

V některém z dalších článků napíšeme recenzi na náš hotel Primasol Sunlight Sunrise ****

Mohlo by se vám také líbit

Bansko

Bansko

Plovdiv

Plovdiv

Bulharské bohatství

Bulharské bohatství

Recenze hotelu PrimaSol Sunlight Sunrise (Bulharsko, Zlaté písky)

Recenze hotelu PrimaSol Sunlight Sunrise (Bulharsko, Zlaté písky)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *