Proč si vzít reflexní vestu na dovolenou?

Proč si vzít reflexní vestu na dovolenou?

Čeká vás dovolená v ČR či v zahraničí, už máte sbaleno a teď jen přemýšlíte, co vám ještě chybí? Poradíme vám. Určitě nemáte sbalenou reflexní vestu. Můžete si teď ťukat na čelo, na co byste něco takového na dovolené potřebovali, ale čtěte dál a dáte nám za pravdu.

Ať už jste nebo nejste zvyklí nosit reflexní prvky při snížené viditelnosti doma, do cizího prostředí si je určitě vezměte. Nikdy nevíte, co vás tam potká, a navíc existuje pár pádných důvodů.

  1. V některých státech jich musíte mít v autě stejně jako pasažérů

Míříte-li do zahraničí, nastudujte si povinnou výbavu, která platí ve státech, přes něž budete přejíždět. Například v Itálii musíte mít v autě tolik reflexních vest, jako je ve vozidle pasažérů. Musí odpovídat evropské normě EN 471, tedy být oranžové, žluté či červené a mít dva reflexní pruhy kolem trupu. A přesně takové jsou reflexní vesty od Altima.

  1. Nikdy nevíte, v kolik hodin se budete vracet a jaké počasí vás potká

Pokud se vydáváte za turistikou, přibalte si reflexní vestu rovnou do batohu. Snadno se totiž může stát, že se ztratíte a vracet se budete později, než jste předpokládali. Také vás možná potká nepříjemný déšť, při němž se snižuje viditelnost. A ve všech těchto případech se vyplatí být na silnicích vidět. Podobný zákon jako ten český, který nakazuje povinnost nosit reflexní prvky při pohybu mimo město za snížené viditelnosti, mají třeba ve Finsku, na Slovensku, v Maďarsku. V Polsku dokonce platí povinnost mít přímo reflexní vestu, žádný jiný prvek se neuznává.

  1. Kdyby se něco stalo, můžete na sebe upozornit

Reflexní vesta je dobře vidět, čehož se dá využít i jinde než na silnici. Kdyby se vám náhodou stalo, že se někde ztratíte či zraníte a budete hledat pomoc, reflexní vestou na sebe snadno upozorníte, i na dálku bude nepřehlédnutelná. V extrémních případech by se vám mohla hodit třeba k mávání na vrtulník.

Přesvědčte rodinu, že by měli reflexní prvky nosit, a pokud o svou bezpečnost sami nedbají, prostě jim je zabalte sami. Dětem se určitě bude líbit reflexní vesta od Altima se zvířátky – když jim pořídíte takovou, kterou si zamilují, budou ji nosit rády.

Mohlo by se vám také líbit

Bezpečnost na horách by měla být na prvním místě

Bezpečnost na horách by měla být na prvním místě

Neštěstí nechodí po horách, ale po dovolených

Neštěstí nechodí po horách, ale po dovolených

Praktický pomocník-čelovka

Praktický pomocník-čelovka

Lyžařská dovolená-nepodceňujte vybavení

Lyžařská dovolená-nepodceňujte vybavení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *