Neštěstí nechodí po horách, ale po dovolených

Neštěstí nechodí po horách, ale po dovolených

Pojišťovny bijí na poplach. Čeští turisté jsou nezodpovědní a vydávají se za hranice bez sjednaného cestovního pojištění. Samozřejmě, že ne zdaleka všichni. Ale 15 % je poměrně vysoké číslo. Cena kvalitního cestovního pojištění přitom není ani zdaleka tak vysoká, aby v cestovatelích podněcovala nutkání ušetřit. Pokud si s myšlenkou na dovolenou bez pojištění pohráváte i vy, začtěte se do následujících řádků. Prozradíme vám pár přesvědčivých faktů. Aneb pobyt v cizině vás může vyjít pěkně draho…

Jaké úrazy se Čechům stávají nejčastěji?

Pojišťovny hlásí, že k nejčastějším úrazům naštěstí patří ty lehčí – drobné tržné rány a odřeniny tvoří přibližně třetinu z celkového objemu všech ambulantních ošetření. Následuje podvrtnutý kotník, který hrozí především turistům preferujícím dovolenou na horách. Jedna šestina úrazů souvisí s pohmožděninami horních a dolních končetin. Ve skupině středně závažných úrazů jasně dominují lehké otřesy mozku a zlomeniny horních a dolních končetin.

Co se týče průměrných cen lékařských úkonů, za triviální zašití tržné rány zaplatíte na jihu Evropy až 5 000 Kč. Několikadenní pobyt v nemocnici (např. po lehčím třesu mozku) vás může stát i 20 000 Kč.

A může být i hůř. Náklady na převoz sanitkou se v Chorvatsku pohybují i ve výši 50 000 Kč. Za transport zpět do České republiky zaplatíte i přes 100 000 Kč, a to za předpokladu, že nepůjde o přepravu ve speciálním režimu.

Neštěstí nechodí po horách, ale po dovolených

Kde se děje nejvíce pojistných událostí?

Pojištění do zahraničí je natolik levná záležitost, že se nevyplácí přemýšlet o cestování bez něj. Přesto vás může zajímat, ve kterých zemích Češi vyhledávají lékaře nejčastěji.

Čeští turisté hlásí nejvíce pojistných události v Egyptě. Trápí je střevní potíže a drobné úrazy způsobené například poraněním o ostré kameny ve vodě. To samé se týká Chorvatska a Turecka – v místech, kde se do vody vstupuje přes kameny, je zranění mnohem pravděpodobnější.

Ať už se však nakonec vydáte „jen“ pár set kilometrů za hranice nebo přes půl světa, sjednejte si online cestovní pojištění a užijte si dovolenou bez zbytečného stresu.

Mohlo by se vám také líbit

Bezpečnost na horách by měla být na prvním místě

Bezpečnost na horách by měla být na prvním místě

Proč si vzít reflexní vestu na dovolenou?

Proč si vzít reflexní vestu na dovolenou?

Praktický pomocník-čelovka

Praktický pomocník-čelovka

Lyžařská dovolená-nepodceňujte vybavení

Lyžařská dovolená-nepodceňujte vybavení

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *