Lyžování v Alpách

Lyžování v Alpách

V dnešním článku se opět budeme věnovat zimnímu tématu. I bystřejší z vás už jistě pochopili, že půjde o dovolenou na horách. Ta se totiž blíží mílovými kroky a je jen a jen na nás, zda budeme trávit zimní dovolenou na sjezdovkách u nás nebo v zahraničích. Jaká jsou pro a proti obou možností, si právě shrneme v dnešním článku.

Někdo by mohl namítnout, že jediným parametrem mnoha velmi napjatých rodinných rozpočtů je bezesporu cena. Lyžování v Alpách si bezesporu nemůže dovolit každý. Ale na druhou stranu všichni ti, kteří tráví dovolenou na horách v České republice. Ceny jsou totiž opravdu srovnatelné, což pochopil nejeden turista, který jede za zimními sporty do zahraničí. Ceny skipasů jsou srovnatelné jako v Krkonoších či Krušných horách a stejně tak ubytování a cena dalších služeb. Asi se tu ani nemusíme zmiňovat o faktu, že služby jsou sice za velmi podobné ceny, ale jejich komfort je naprosto někde jinde. Co je v zahraničí standardem, chcete-li průměrem, je na našich horách vysokým nadstandardem, za který si také připlatíte. Vezměme v úvahu třeba obyčejnou kávu. Kde si na Klínovci dáte opravdu dobré espresso? Při lyžování v Itálii naprosto kdekoliv, na jakékoliv sjezdovce a za cenu 1 až 1,5 Eura. Kdo ochutnal na sjezdovce kávu Illy s nějakým dobrým dezertem, nechce jinak. Už se nám nechce dávat bezmála 50 Kč za pytlíkovou gulášovou polévku. Už i u nás se chceme dobře najíst, ale za dobrou cenu.

Lyžování v AlpáchTo stejné platí i o ubytování. Pokud si v zahraničí nevyberete zrovna několikahvězdičkový wellness hotel, můžete bydlet za podobné ceny, jako u nás. Podobné ceny jsou nejen v Itálii, ale samozřejmě také v Rakousku, nebo třeba Slovinsku.

A že se vám v jednom jediném týdnu nechce „handrkovat“ několik hodin za pořádným sněhem? My jsme toho názoru, že to stojí za to. V Italských Alpách je statisticky mnohem více slunečných dnů než na jakýchkoliv horách u nás (300 slunečných dnů v roce). Vytáhnout lyže, snowboard nebo běžky za krásného počasí je nezapomenutelné. A kam v Itálii vyrazit? Pokud chcete mít 100% jistotu sněhové nadílky, vyberte některé z výše položených středisek. A že je z čeho vybírat podporuje i fakt, že zde najdete více než 3 000 km sjezdovek-a to v různých nadmořských výškách.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Netradiční dovolená na farmách v Jižním Tyrolsku

Netradiční dovolená na farmách v Jižním Tyrolsku

Akvárium v Cattolice

Akvárium v Cattolice

1 thought on “Lyžování v Alpách”

  1. No pokud si vybrat mezi Italií a Rakouskem, Tak určitě preferuji lyžování v Rakousku a to zejména blízkosti a celkového lyžařského luxusu. Rakouské Alpy jsou opravdu paráda. Jako těžší by to bylo rozhodovat se mezi rakouskými Alpami a francouzskými Alpami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *