Lyžování na Slovensku

Lyžování na Slovensku

Jak jste si užili letní dovolenou? Doufám, že stejně super jako my, ještě jsme se po létě ani nestačili v redakci rozkoukat a už abychom vybírali dovolenou pro zimu. Zimní lyžařská sezóna se již pomalu blíží a je na vás, jakému lyžování dáte přednost. My dáme stejně jako loni přednost horám českým a slovenským. Slovensko, resp. Vysoké Tatry se svými perfektně upravenými sjezdovkami budou opět patřit k nejvyhledávanějším destinacím milovníků lyží, snowboardů i běžek. Navíc nemusíte řešit jazykovou bariéru jako na ostatních velehorách v Evropě a bavíc je pro nás na Slovensku levno.

Ski areál Tatranská Lomnica

V loňské lyžařské sezóně jsme vyrazili do Ski areálu Tatranský Lomnica. Tamější příroda a služby nás natolik zaujaly, že se sem letos chystáme i v říjnu, kdy s sebou pro změnu vezmeme kola. Každá z našich naplánovaných tras končí v některé z místních klasických hospůdek a restaurací. Už teď se nám sbíhají sliny na tradiční slovenská jídla. Ta si samozřejmě můžete dát i v zimě na sjezdovce, stejně jako klasický párek v rohlíku, kávu či jídla mezinárodní kuchyně.

Ať už v létě nebo v zimě můžete navštívit i termální koupaliště Vrbov, s vodou o teplotě až 38 °C. Termální voda má blahodárné účinky na unavené tělo po sportu. Odpočinete si v příjemném prostředí a načerpáte síly na další výkony. Výborným tipem na výlet je vysokohorská krápníková jeskyně-Belianska stalagmitová jeskyně-v Tatranském národním parku.

Vraťme se ale k lyžovačce v Tatranské Lomnici. Pokud chcete zažít neuvěřitelný lyžařský zážitek, nechte se vyvést moderní vysokokapacitní lanovkou na Lomnické sedlo. Odtud můžete dojet až na Skalnaté pleso. Na skalnatém plese si pak všimněte meteorologické stanice a Astronomické observatoře, která stále funguje a navíc se proslavila objevem několika nových komet.

Další zajímavé ski areály

Lyžování na SlovenskuPokud nemáte rádi trávit lyžařskou dovolenou na jednom místě, není nic jednoduššího než popojet do jiných lyžařských center a „ochutnat“ zase jiné sněhové podmínky. Například pro freeriding je ideální Ski areál Štrbské Pleso. Vydat se sem můžete i na noční lyžování, protože na vás čeká více než 12 km plně osvětlených a urolbovaných sjezdovek.

Zapomenout nesmíme ani na Ski areál Hrebienok – Starý Smokovec, kde naleznete mj. sáňkařskou dráhu s večerním osvětlením dlouhou 2,5 km a svahy pro děti a začátečníky, kteří se na lyžích nebo na snowboardu zdaleka necítí jako ryba ve vodě.

V Nízkých Tatrách pak naleznete lyžování na hoře Chopok-skiareál Jasná. Hlavním parametrem je blízkost od hranic s ČR a bezesporu také nadstandardní ubytování v prestižním Hotelu Grand v Jasné.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *