Lyžařské zájezdy do zahraničí

Lyžařské zájezdy do zahraničí

Také milujete čas dovolené? Asi se shodneme na tom, že se jedná o řečnickou otázku, protože čas od času si odpočinout od každodenního pracovního shonu chce prostě každý. A je naprosto jedno, zda dáváte přednost dovolené v létě nebo v zimě. V létě si můžete sluníčko užívat i u nás, naopak v zimě jen v rámci exotických dovolených. Opravdoví znalci ale v zimě dávají přednost lyžovačce, zasněženým stráním nebo bílé stopě. I když si sníh můžete užít i na našich horách, v dnešním článku se vás pokusíme přesvědčit o zimní dovolené v zahraničí.

Zdaleka nejvyhledávanější a pro mnoho z nás i nejdostupnější jsou lyžařské zájezdy Rakousko.

Rakousko-hory nevídaných možností

Na našich horách nikdy nemáte jistotu, že bude sníh nebo dokonce slunečné počasí. Dovolená v Rakousku nevyjde o mnoho dráž než třeba v Krkonoších. Za stejnou cenu ale dostanete mnohem větší komfort nejen ubytování, ale také v rámci sjezdovek. Sjezdovky jsou nejen dlouhé, ale také široké a na vrchol jednotlivých vrcholů vede několik lanovek, takže se s frontami u vleků téměř nesetkáte. Co se cen týče, jak již bylo řečeno, jsou srovnatelné s cenami u nás. Pokud si navíc zájezd objednáte přes kvalitní cestovku, můžete počítat se slevou na skipasy ve až 15%.

Rakousko nabízí úžasné ubytování v soukromí nebo rodinných hotelech. Zcela jistě se informujte i na možnosti stravy. Místní speciality jsou neodolatelné. Na sjezdovce si ke kávě zcela jistě dejte velký koblih plněný vanilkovým tvarohem. Zasytí vás na celý den, dodá energii ve formě cukrů a navíc za něho i s kávou nedáte víc, než 3 Eura.

Rakousko je navíc náš soused, tak nemusíte mít pocit, že strávíte půl dovolené v autě. Itálie je sice o trochu dál, ale lyžařské zájezdy do Itálie také stojí za hřích.

Lyžařské zájezdy do zahraničí

Aktivní dovolená v Itálii

Itálie je země nevídaných možností. Do Itálie jezdí jednotlivci, páry i rodiny s dětmi. Dětská školička lyžování zde nevyjde draho a navíc nás italské svahy lákají nejen nezapomenutelným lyžařským zájezdem, ale také spoustou perfektně upravených tratí pro snowboard, snowparky a podobně. My ale doporučujeme vzít s sebou i běžky, nebo si je v některé z mnoha půjčoven zapůjčit a alespoň jeden den věnovat výletu v okolí ubytování. Stezky na běžky jsou nejen perfektně upravené, ale také značené. Po cestě je spousta možností občerstvení a pizza v malých stáncích chutná stejně, jako z nejluxusnější restauce.

Lyžařské zájezdy do zahraničí

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Netradiční dovolená na farmách v Jižním Tyrolsku

Netradiční dovolená na farmách v Jižním Tyrolsku

Akvárium v Cattolice

Akvárium v Cattolice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *