Letíte poprvé? Vyhněte se letišti Kerkyra na Korfu!

Letíte poprvé? Vyhněte se letišti Kerkyra na Korfu!

Moje kamarádla letos na dovolenou poprvé letěla. Už jsem se těšila na zážitky z jejího „poprvé“. Upřímně jsem nečekala nic drastického, protože létáme s rodinou a dokonce i malými dětmi několikrát do roka a stalo se to pro nás jakousi rutinou, opak byla ale pravdou. Letěla totiž na Korfu a tamní letiště patří k nejmenším na světě!

To by asi nemuselo vadit vůbec ničemu, kdyby přistávací rampa pro letadla neměla necelých 2,4 km. Tím se letiště Kerkyra řadí dokonce na první příčku nejkratších ramp v Jižní Evropě. Podle slov delegátky, musejí být piloti speciálně vycvičeni na přistání, ale samozřejmě také na vzlet, z tak krátké vzdálenosti. Vždyť u nás běžně i miniaturní letiště pro sportovní piloty mívají běžně přes 3 km!

Ovšem délka letištní rampy není to jediné, co dělá přistání hororové. Vynoříte se totiž mezi mraky nad mořem a řítíte se na horu Pantokrator. Velmi tvrdý dosed a skřípění brzd nenechá chladným ani ostílené cestovatele. Při představě, že jde o první let letadlem si dokáži představit, proč se pak lidé bojí létat. Už s úsměvem na tváři mi Martina vyprávěla, jak se celý týden dovolené psychicky připravovala na cestu zpět, jak děti a někteří dospělí v letadle plakali a podobně.

Pokud se tedy chystáte na první let letadlem, vyberte si nějakou destinaci, kam letadla přistávají běžně a piloti nemusí mít speciální výcvik pro přistání. Hrůzostrašných pocitů se totiž těžko budete zbavovat. Zvolte nějakou renomovanou společnost. Ne že by byl problém létat s nízkonákladovými společnostmi, ale ten servis jako například u Emirates či British Airways, je nezapomenutelný a z letu udělá opravdu příjemnou záležitost plnou komfortu a pohodlí.

Mohlo by se vám také líbit

Dovolená v Lindos Princess (Řecko/Rhodos)

Dovolená v Lindos Princess (Řecko/Rhodos)

Řecké městečko Lindos

Řecké městečko Lindos

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Řecký ostrov Kos-pro Čechy místo zaslíbené

Řecký ostrov Kos-pro Čechy místo zaslíbené

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *