Last minute dovolená

Last minute dovolená

Podle řady cestovních kanceláří a agentur aktuální poptávku po zájezdech ovládají last minute nabídky. S nákupem dovolené totiž Češi vyčkávají opravdu až na poslední chvíli a to bez ohledu na přebranost nabídek. Nejvíce jdou na odbyt destinace Turecko, společně s Chorvatskem a Bulharskem, Itálií, Egyptem a Řeckem.

Ačkoli objednat last minute je možné zpravidla 3 týdny před odletem, lidé se rozhodují co nejpozději, protože vyčkávají, zdali se zájezd ještě nezlevní. Krom finanční situace je u zájemců rozhodující také fakt, že těsně před odjezdem nebo odletem budou mít jistotu, že si budou moci vzít v práci dovolenou. Případný nákup odkládají navzdory riziku přebranosti nabídek.

Sleva na dovolenou 30%

Last minute dovolenáLetní zájezdy jsou až o 30 % levnější. Zdaleka nejoblíbenější jsou čtyřhvězdičkové až pětihvězdičkové hotely s polopenzí nebo all inclusive. Obecně platí, že čím později zájemci zájezd zakoupí, tím vyšší je sleva. Je nutné počítat s tím, že ačkoli je cena pro zákazníka nejdůležitější, ne vždy se v last minute nabídce vyskytují kvalitní hotely, jelikož se jedná o doprodej posledních volných kapacit. Takže zákazník musí volit vždy poměr cena a kvalita. Zájezdy last minute jsou v prodeji od května. Touto formou se v Česku ročně prodá 40 % dovolených, tedy přibližně 900 tisíc zájezdů.

Last minute TureckoLast minute dovolená

Ačkoli sezóna teprve začíná, oproti loňsku zaznamenaly cestovní agentury zvýšení prodeje někdy až o 15 %. Největší zájem je tradičně o Tureckou riviéru. Zejména o pobyty na Turecké riviéře spojené s pobytem v termálních lázních a výletem na Pamukkale v jihozápadním Turecku. Nejvíce zahraničních dovolených stráví Češi letos stejně jako vloni v Chorvatsku. Velký zájem je o Turecko, Bulharsko a Itálii. Svou pozici si opět získává Egypt, navzdory riziku stávek a demonstrací. Ačkoli je levnější i Řecko, zatím o něj není taková poptávka

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Bansko

Bansko

Netradiční dovolená na farmách v Jižním Tyrolsku

Netradiční dovolená na farmách v Jižním Tyrolsku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *