Kultura, památky a jedinečné industriální prostředí – Ostrava má co nabídnout!

Kultura, památky a jedinečné industriální prostředí – Ostrava má co nabídnout!

Vedle hlavního města Prahy a moravské metropole Brna je Ostrava, třetí největší město naší republiky, poněkud opomíjená. Pokud jste ji dosud při svých výletech zanedbávali i vy, letos byste to měli rozhodně napravit. Právě letošní rok je totiž ideální: Ostrava slaví 750 let od první písemné zmínky o městě!

Dolů do dolu!

Ostravu pravděpodobně znáte především jako průmyslové město černouhelné pánve. Dnes se na území města již přes dvacet let netěží a ze známých dolů či továren se stala zajímavá památka industriální architektury. Průmyslový areál Vítkovice dokonce aspiruje na zápis v seznamu Světového dědictví UNESCO. Tento nádherně zachovalý areál z 19. století byste rozhodně neměli při své návštěvě opomenout, I když nepatříte mezi milovníky industriálních památek. Pokud jsou naopak technické památky vaší doménou, pro návštěvě dolů a továren na vás čekají hasičské, technické a hornické muzeum, historický pivovar i staré pěchotní sruby. Tím vším vás provede tzv. Stezka technických atraktivit Moravskoslezského kraje.

V Ostravě to žije

Kromě industriální architektury můžete v Ostravě obdivovat i další skvosty, jimž dominuje Slezskoostravský hrad, památka na dynastii Piastovců. Za kulturou sem táhne řada vynikajících divadel, festivaly vážné hudby, jako je Janáčkův máj, v létě se pak pravidelně pořádají Shakespearovské slavnosti. V poslední době je Ostrava také vyhlášeným centrem sportu, jako taková láká především fanoušky ledního hokeje a krasobruslení. Příznivcům populární hudby jistě není třeba připomínat hudební festival Colours of Ostrava, na němž se každoročně objevují světová jména. Díky blízkosti k polským i slovenským hranicím a frekventovanému letišti se v Ostravě můžete zastavit cestou na delší výlet nebo dovolenou.

Komfortní ubytování

Moderní město, jakým Ostrava bezpochyby je, nabízí široké možnosti ubytování. My vám dnes doporučíme vynikající ubytování poblíž centra Ostravy, čtyřhvězdičkový hotel Jan Maria. Přivítá vás vytříbený styl a skvělé zázemí. Ať už jedete za kulturou, na pracovní cestu nebo za odpočinkem, zde vám nebude nic chybět. Pro dovolenkáře jsou v hotelu Ostrava připraveny relax i zábava v podobě bowlingu a wellness centra, podnikatelé ocení služby jako kopírování a faxování dokumentů, jedete-li do divadla, na recepci vám rádi zprostředkují vstupenky na veškeré kulturní akce. Všechny atraktivity budete mít na dosah ruky. Recepce je v provozu čtyřiadvacet hodin denně a po větší část dne se můžete skvěle najíst v hotelové restauraci Ostrava. Čtyřhvězdičkový hotel Ostrava rádi využívají i obyvatelé slezské metropole, a to k pořádání konferencí a svateb, pro něž je k dispozici řada služeb a vyhlášené menu i výběr kvalitních vín z luxusní restaurace Ostrava. Speciální nabídkou pro sportovce, milovníky wellness a zamilované páry jsou zvýhodněné pobytové balíčky. Více informací naleznete na stránkách luxusního hotelu Ostrava.

Mohlo by se vám také líbit

FOTOGALERIE: První ročník přehlídky historických traktorů ve Dneboze

FOTOGALERIE: První ročník přehlídky historických traktorů ve Dneboze

Nejlepší koupaliště? Zajeďte do Lomnice nad Popelkou

Nejlepší koupaliště? Zajeďte do Lomnice nad Popelkou

Wellness pobyt v Luhačovicích je lékem pro vaše tělo

Wellness pobyt v Luhačovicích je lékem pro vaše tělo

5 nejlepších aktivit a památek v Ostravě

5 nejlepších aktivit a památek v Ostravě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *