Italské Trentino-nezapomenutelná zimní dovolená

Italské Trentino-nezapomenutelná zimní dovolená

Pokud stále nevíte, kde prožít zimní lyžařskou dovolenou, dovolte, abychom vám představili opravdu unikátní střediska v autonomním regionu na severu Itálie-Trentinu. Jde o pohořími prošpikovaný kus země, který díky své poloze a vyšším nadmořským výškám umožňuje lyžování od podzimu do jara. To ocení zejména ti, kteří mají termín dovolené daný a nemohou se tak spoléhat na aktuální počasí a sněhové podmínky. Itálie je tedy jasnou volbou, protože je zde více než 300 slunečných dnů v roce a téměř jistá i sněhová nadílka. Tato oblast je navíc známá hned dvěma pohořími, a to italskými alpami i Dolomity. Je to na vás, stačí si jen vybrat středisko podle vašeho gusta.

Vybíráme dovolenou na severu Itálie

Italské Trentino-nezapomenutelná zimní dovolenáV prvé řadě je potřeba podotknout, že je opravdu z čeho vybírat. Severoitalské hory, zapsané na seznam Světového dědictví UNESCO, totiž nabízejí přes 800 kilometrů vždy perfektně upravených sjezdovek. Vybírejte zejména podle náročnosti terénu.

Pro opravdu zdatné lyžaře by byla škoda nevyzkoušet světoznámou, několik kilometrů dlouhou sjezdovku Tomba na Ciampedie ve Vigu di Fassa. Tato černá sjezdovka je milovníky zimních sportů a sportovními lyžaři zařazena mezi několik málo opravdu unikátních sjezdovek, které poskytují dostatek adrenalinu díky opravdu prudkému svahu s extrémním převýšením a serpentinám, které se střídají s rozšířením sjezdovky a náhlými změnami sklonu. Pokud vám tato sjezdovka svým názvem připomíná slavného lyžaře Alberta Tombu, zcela jistě se nemýlíte.

Ovšem v oblasti Trentina najdete kompletní typologii sjezdovek, takže si zde na své přijdou i začátečníci nebo rodiny s dětmi, které zde najdou bezkonkurenční zázemí dětských sjezdovek, snowparků a školiček a škol lyžování pro všechny věkové skupiny. Výjimkou ale nejsou ani areály, které nabízejí povyražení pro sportovní lyžaře a stejně tak i pro začátečníky. Jedním z takových středisek je Val di Fiemme.

Val di Fiemme

Italské Trentino-nezapomenutelná zimní dovolenáVal di Fiemme je pro mnohé z nás synonymem pro lyžování v italských Alpách. Tato lyžařská oblast nabízí nejen bezkonkurenční podmínky na lyžování, široké, dlouhé a vždy bezchybně upravené sjezdovky, ale také nadstandardní služby a infrastrukturu. Jistě vás zaujme, že zakoupením jednoho skipasu můžete lyžovat na různých sjezdovkách. Na výběr tedy máte přes 100 kilometrů přírodně nebo uměle zasněžovaných ploch a krom toho také sáňkařské dráhy a již tradičně udržované běžkařské stopy.

Nejvyhledávanější areály ve Val di Fiemme:

  • Rolle
  • Bellamonte-Alpe Lusia
  • Alpe Cermìs
  • Ski Center Latemar (Obereggen-Pampeago-Predazzo)
  • Lavazè – Oclini

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Netradiční dovolená na farmách v Jižním Tyrolsku

Netradiční dovolená na farmách v Jižním Tyrolsku

Akvárium v Cattolice

Akvárium v Cattolice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *