Flaeming-ubytování a tipy na výlety na bruslích

Flaeming-ubytování a tipy na výlety na bruslích

Pokud milujete bruslení stejně jako my, jistě už jste slyšeli o věhlasných okruzích ve Flaemingu. Krom toho je zde i aréna (Flaeming scate arena), kde je možnost zaplatit si kurz bruslení, kde vás v prvé řadě naučí brzdit, což většina bruslařů dost podceňuje. Ovšem terén je ve Flaemingu tak mírný, že snad ani brzdu potřebovat nebudete. Navíc jde o tak rozlehlý areál, že zde ostatní bruslaře potkáte jen velmi sporadicky.

Stylové ubytování v soukromí nedaleko Flaemingu

Co se ubytování týče, vyzkoušeli jsme několik campů. Ty ale v Německu nejsou zrovna levné, a proto jsme se letos během prodlouženého víkendu v červenci rozhodli pro ubytování v soukromí.

Flaeming-ubytování a tipy na výlety na bruslíchUbytování v Rietdorfu u familie Human, jsme objednávali asi dva měsíce předem. Jde o bývalý statek, s tradiční cihlovou architekturou, na okraji vesnice. Penzion nabízí několik typů apartmánů. My jsme platili za prostorný apartmán (pokoj, kuchyň, koupelna) v přízemí, kde jsme byly tři osoby a za 4 dny jsme zaplatili 205 Euro (tj. 51 E/den), cena byla včetně závěrečného úklidu.

Ubytování v Rietdorfu nemělo chybu. Pokud vlastníte psíka, zamluvte si ubytování co nejdříve, protože majitelé akceptují v celém objektu vždy jen jednoho čtyřnohého mazlíčka. Pokud vás zajímají naše bruslařské tipy, čtěte dál.

Výlet na bruslích z Dahme/Mark

Flaeming-ubytování a tipy na výlety na bruslíchVe čtvrtek, 5. 7. 2012 nám počasí přálo, protože bylo teplo, slunečno. Vyrazili jsme na okruh č. S6, cca 40 km. Autem jsme dojeli do Dahme/Mark, odtud přes Niendorf, Ihlow a Hohen-seefeld do Wahlsdorfu. Krajina podél bruslařské stezky jsou převážně pole, méně les. Ve Wahlsdorfu si nezapomeňte udělat zastávku na koupališti. Pokud si zapomenete plavky stejně jako my, využijte občerstvení v kiosku (pivo 2 E, rádler 2 E). Dále jsme z Wahlsdorfu pokračovali přes Buckow. Zaujme vás velmi pěkná cesta lesem ve stínu do Prensdorfu, odtud již zase převážně polem cesta zpět do Dahme.

Zde jsme projeli zámeckým parkem (zámek pouze ruiny, park pěkný upravený s mini ZOO) a dojeli jsme k autu na parkoviště cca 2 km od centra města. Po přezutí jsme zajeli do centra Dahme, kde jsme se zastavili v oblíbené historické kavárně Kafé Rose. Kavárna nabízí v naprosto původním meziválečném interiéru koláče, zákusky a kávu, v kavárně obsluhují korektní dámy okolo šedesátky, ceny velmi dobré káva do 2 E, koláč do 1 E, zákusky cca 2 E.

Výlet na Bruslích z Wahlsdorfu

Flaeming-ubytování a tipy na výlety na bruslíchNásledující den jsme vzhledem k počasí vytáhli kola, o tomto výletu se dočtete v některém z následujících článků. Vraťme se ale k bruslím, na které jsme vyrazili zase v sobotu, 7. 7. 2012. Ráno bylo jasno a teplo. Krajina na stezce RK5 je asi nejhezčí. Střídalo se vše pole, les, zahrady, atd. Třikrát jsme potkali prodejní místo u domu, kde byla pokladnička a nabídka domácích jamů a ovoce a jednou dokonce lednice a nabídka vajec. Takže jen vhodit peníze a obsloužit se, pěkné, v Čechách asi nemožné.

Pouze počasí odpoledne nevyšlo, cca na 40 km začalo hrozně pršet, a zrovna jak na potvoru žádné zastřešené odpočívadlo ani hospoda. Nakonec jsme se museli schovat u jedné chaty, asi nějaké podnikové rekreační středisko, kde byli Poláci a Němci. Byli strašně milí, půjčili nám ručníky na osušení, nabídli kávu, sušenky a čaj. Tak jsme tam nejhorší slejvák přečkali a pak pokračovali již v mírnějším dešti do Waltersdorfu, kde jsme měli u koupaliště auto. Asfalt byl mokrý a místy hluboké kaluže, ale vůbec to neklouzalo a dalo se v pohodě jet. Klouzalo to pouze, když déšť začal a povrch byl vlhký, pak už vůbec.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

1 thought on “Flaeming-ubytování a tipy na výlety na bruslích”

  1. Dobrý den,

    omlouvám, že vás obtěžuji. Na netu jsem narazila na váš článek o dovolené ve Flaemingu. Mohu vás poprosit o nějaký odkaz, kontakt, email na ubytování, kde jste byli ? Snažím se to najít na netu, ale marně. Rádi bychom tam jeli letos v červnu s přítelem a naší malou dcerkou, tak hledáme ubytování s nějakou dostupnou cenou.

    Mockrát děkuji předem za vaši ochotu 🙂

    S pozdravem Žeravová Mirka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *