Centrum módy a umění-Milán

Centrum módy a umění-Milán

Město Milán (Miláno) je odedávna střediskem obchodu. V dnešní době je tomu tak stále, ale navíc je toto město centrem světové módy. Je to město udávající světový trend. Samozřejmě zde najdetety nelepší a nejluxusnější butiky. Mezi ta nejznámější jména patří Giorgio Armani, Prada, Dolce a Gabana, Gucci a Hugo Boss. Pokud chcete získat informace o těch nejposlednějších trendech a módních výstřelcích, rozhodně navštivte prodejnu Banner, pro mladé pak zamiřte k Armedeovi D.

Dóm v Miláně je jedna z největších gotických katedrál na světě.  Střecha této stavby je pokryta 135 věžičkami. Ozdobena je nesčetným množstvím chrličů a plastik. Stavba je 157m dlouhá a v nejširším místě měří 92 metrů.

Dalším unikátem je Milánská katedrála a renesanční klášter Santa Maria delle Grazie z 15. století. Apsidu křížovou chodbu navrhl jeden z nejvýznamnějších renesančních architektů – Donato Bramante. Ke slávě této stavby rovněž přispěl další významný umělec tohoto období – Leonardo da Vinci, který zde vytvořil nástěnnou fresku s motivem Poslední večeře Páně. Výjev zobrazuje okamžik, kdy Kristus svým učedníkům sděluje, že ho jeden z nich zradí. Postava Ježíše Krista je nedokončena, neboť da Vinci se sám nepovažoval za hodna tohoto úkolu.

Pamětihodnost, která rozhodně též stojí za zmínku, je umístěna v budově Palazzo di Brera a jedná se o jedinečnou uměleckou sbírku. Právě v těchto místech byla kdysi založena Accademia di Belle Arti. Visí zde hodnotná díla od předních umělců renesance a baroka, ale i práce nejznámějších italských umělců 20. století. Mezi ty starší patří Piero della Francesca, Tintoretto, Veronese a Caravaggio. Z těch moderních můžeme zmínit například Carla Carru a Modiglianiho.

V Miláně si zkrátka každý přijde na své. Jak milovníci historie, tak i moderny.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Netradiční dovolená na farmách v Jižním Tyrolsku

Netradiční dovolená na farmách v Jižním Tyrolsku

Akvárium v Cattolice

Akvárium v Cattolice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *