Lyžovaní v Itálii

Lyžovaní v Itálii

Zimní dovolená se nezadržitelně blíží a je jen a pouze na vás, zda zvolíte lyžovačku u nás nebo v zahraničí. My vás rozhodně přemlouvat nebudeme, ale nabídneme výhody lyžování v Itálii, která je zemí nejen pro lyžaře a snowboardisty, ale samozřejmě také pro milovníky bílé stopy. Stovky kilometrů upravených stezek kolem každého většího lyžařského střediska totiž lákají snad opravdu každého, i zarputilé lyžaře, kteří si vždy alespoň jeden den rádi „odpočinou“ toulkami místní přírodou.

Co se nejoblíbenějších lyžařských středisek v Itálii týče, zdaleka nejnavštěvovanější jsou Val di Fiemme, Kronplatz, Alta Badia, Val Gardena a podobně. Kdo jednou zkusil, nechce jinak. Hlavní výhodou lyžařských středisek v Itálii jsou především vždy dokonale upravené, dlouhé a široké sjezdovky, které se hodí jak pro jednotlivce, tak rodiny s dětmi, začátečníky i pokročilé. Lyžařské podmínky jsou díky vyšším nadmořským výškám v podstatě zaručeny. Také si můžete užívat mnohem více slunečných dní než u nás, o italské kuchyni ani nemluvě. I na sjezdovce můžete koupit exkluzivní pizzu, kávu jako z nejlepší kavárny, anebo sladké dezerty.

Val di Fiemme je jednou z mnoha destinací, kam se Češi velmi rádi vracejí. Je to dáno zejména terénem, který vyhovuje velmi pokročilým lyžařům. Ostatně jezdí se zde i světový pohár. Na své si ale přijdou i rodiny s dětmi. Další bezespornou výhodou je dobrá dostupnost od dálnice a ceny v podstatě jako v Krkonoších.

Lyžovaní v Itálii

A podle čeho vybírat zimní dovolenou? Dalším parametrem je také cestovní kancelář, která by měla být prověřená a s dlouholetými zkušenostmi. Nás zaujala zimní nabídka CK Víkend, která lyžařské zájezdy s autobusovou dopravou a ve valné většině s ubytováním v penzionech a hotelech s polopenzí.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Netradiční dovolená na farmách v Jižním Tyrolsku

Netradiční dovolená na farmách v Jižním Tyrolsku

Akvárium v Cattolice

Akvárium v Cattolice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *