Šperkařské workshopy ve Volyni

Šperkařské workshopy ve Volyni

Pošumavská tržnice ve Volyni se opět zaplní krásnými šperky a trpělivými lektory, které Vás ohromí svou šikovností.

Poslední desetiletí charakterizuje rychlý vývoj technologií. Paradoxně to neznamená konec řemesel, ale naopak výhody a nové možnosti. Vyrábí se modelovací hmoty, které samy uschnou na vzduchu, nebo je můžete pohodlně upéct doma v troubě. Hmoty, které světélkují nebo vytváří dokonalou iluzi kovu. Můžete si koupit barvy, kterými pomalujete libovolný povrch, a po uschnutí vydrží na věky. Díky počítačům si vytisknete libovolnou grafiku a vytvoříte si vlastní medailonky zalité do pryskyřice.

Šperkařské řemeslo je najednou velmi rozsáhlé a má velké množství podob. Technologie se rozrůstají a těžko najdete jedince, který by ovládal všechny. A právě pro tuto pestrost vznikly Šperkařské workshopy ve Volyni. Dvakrát do roka se sem sjedou šperkaři z blízka i z dáli a dávají nahlédnout do své kuchyně. Více než polovina z nich vede dílny pro zájemce. Vzniká tvůrčí a přátelská atmosféra, kde se každý může naučit nové techniky nebo se v nich zdokonalit.

Kromě dnes tolik oblíbeného modelování z Fimo hmoty je zde zastoupeno drátkování, šití korálků, výroba prstenů, malování na sklo, na dřevo, vyřezávání, tvorba vinutých perel nad kahanem, smaltování, plstění, šití broží, zapékání korálků a mnohé další.

Akce vždy trvá celý den, pro návštěvníky je připraveno občerstvení, pro manžely a otce aktivních účastnic pak i šachy a sudoku. Nejen pro děti jsou připraveny soutěže o nejhezčí vyrobené šperky. Kromě samotných dílen prodávají výtvarníci a šperkaři své výrobky, ale rovněž materiál, takže pokud se něčemu naučíte a propadnete, můžete si domů přivézt vše potřebné a začít.

Vstup na celou akci je zdarma!

Pokud Vás ruční práce lákají nebo máte tvořivé děti, přijeďte se podívat 8. září do Volyně. Od 9 do 18 hodin budeme modelovat, tepat, navlékat, vyšívat, malovat, soutěžit a bavit se.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Pohodový celodenní výlet Ze Špindlerova Mlýna do Údolí Bílého Labe

Pohodový celodenní výlet Ze Špindlerova Mlýna do Údolí Bílého Labe

Musée du Louvre

Musée du Louvre

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *