Proč vyrazit na lyže do Francie? Komfortní apartmány, parádní sjezdovky i dostatek sněhu!

Proč vyrazit na lyže do Francie? Komfortní apartmány, parádní sjezdovky i dostatek sněhu!

S blížícím se chladným počasím začínají vášniví milovníci zimních sportů oprašovat lyže anebo snowboard. Pokud už vás české a moravské sjezdovky nebaví, zavítejte do jedné z největších lyžařských velmocí Evropy.

Všichni, kteří okusili lyžování ve Francii, moc dobře vědí, že je famózní. Dalo by se říci, že se s podmínkami v ČR nedá vůbec srovnat. Oslní gigantické areály i rodinné resorty, nekonečně dlouhé upravené trasy, téměř žádné fronty a nepopsatelně mnoho sněhu! Na své si zde přijdou zkušení lyžaři, začátečníci i rodiny s malými dětmi.

Vleky a lanovky v plné parádě

Ať se vydáte do Tignes anebo Chamonix, nespustíte oči z moderních vleků a lanovek. Překvapí i minimum front! A když se fronta objeví, za chvíli je pryč. Lze zmínit i dostatek sněhu, a to především ve vysokých nadmořských výškách Savojských Alp. Ihned si zamilujete sluneční paprsky, které v mrazivém počasí mile zahřejí. Počítejte třeba s lyžováním v květnu a na ledovci i v červenci! Francouzské Alpy nabízejí prudké sjezdovky i široká pásma pro začínající lyžaře. Nemluvě o snowparcích pro děti. Ohromí také ubytování přímo na svahu. Stačí nazout lyžáky a je to!

Pár tipů na zimní dovolenou

Skvělým tipem je středisko Serre Chevalier, které najdete kousek od italských hranic. Leží v nadmořské výšce 1200 – 2800 metrů a skládá se z 13 vesniček. Při jízdě na lyžích anebo na snowboardu si užijete pohled na nádhernou zasněženou krajinu. To vše na 250 kilometrech. Vyzkoušíte i běžecké stopy. Jako další doporučujeme Les Menuires rozprostírající se v údolí. Senzací je vrchol Pointe de la Masse. K dispozici jsou 160 kilometrů sjezdovek a 28 kilometrů běžeckých stop.

Zapomeňte na chvíli na zimní dovolenou v tuzemsku a dopřejte své rodině dechberoucí pobyt ve Francii!

Mohlo by se vám také líbit

Avignon

Avignon

Bretaň

Bretaň

Městečko Arles

Městečko Arles

Musée du Louvre

Musée du Louvre

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *