Proč je teambuilding tak dobrý a kam se na něj vydat?

Proč je teambuilding tak dobrý a kam se na něj vydat?

Víte, co je nejdůležitější pro každého podnikatele nebo ředitele firmy? Jeho tým. Ať už je to pár lidí nebo jde o stovky zaměstnanců, dost významně ovlivňují firemní úspěch. Není na škodu v nich čas od času podpořit firemního ducha. Jen tak se může podařit vybudovat tým, který by za firmu dýchal.

Je rozdíl, zda zaměstnanci pracují se zápalem a tak, aby byla jejich firma nejlepší ve svém oboru, nebo jen odvádějí svou práci. Pokud jsou do svého povolání nadšení, s velkou pravděpodobností tuto emoci přenesou i na zákazníky. Výsledkem bude prosperující firma. Jenže tým takových lidí se nedá vybudovat ze dne na den. Je to složitý proces, který je třeba podporovat. A přesně k tomu slouží teambuilding.

Co je to teambuilding?

Tento v poslední době tak moderní pojem pod sebou skrývá mnoho různých aktivit. Teambuilding je jakákoliv aktivita, která prospěje firemnímu týmu. Může to být něco, co vyžaduje přemýšlení, ale taky třeba jen sportovní odpoledne. Na samotné aktivitě až tolik nezáleží, je jen prostředkem k výsledku. Výsledkem by měl být silný a spolupracující tým.

Teambuildingové aktivity často poskytují neuvěřitelné zážitky. Za teambuilding se dá považovat i odpolední fotbálek na hřišti, ale většina firem volí něco sofistikovanějšího. Nevšední činnosti a úkoly, které dotyční ještě nikdy neplnili, tým většinou stmelí více. Je dobré, když jdou všichni společně do něčeho neznámého.

Hlavním cílem teambuildingu je zlepšení produktivity, zvýšit by se měla také motivace zaměstnanců. Pomáhá prolomit osobní bariéry a lépe se poznat.

Jako hlavní výhody bychom mohli jmenovat:

· Zlepšení morálky týmu

· Zlepšení komunikace

· Nalezení bariér a rušivých elementů (nebo rovnou rušivých osob)

· Zvýšení produktivity týmu

· Zjištění silných a slabých stránek

· Zlepšení schopnosti řešit problémy

· Navázání osobních vztahů

Kam se na teambuilding vydat?

Možnosti jsou opravdu široké. Vlastně můžete vyzkoušet téměř jakoukoliv aktivitu, která vás napadne, nemusí být určená pro teambuilding. Na druhou stranu činnosti přímo označené jako vhodné pro teambuilding bývají přínosnější. Obvykle počítají s tím, aby zapojily celý tým, donutily lidi komunikovat apod.

Velký úspěch mají adrenalinové teambuildingové aktivity. Ať už je to několik let populární laser game nebo relativně nové únikové místnosti. Žhavou novinkou letošního roku je pražská Hurricane Factory. Tenhle zážitek vás doslova vytrhne od každodenního stereotypu a odbourá všechny zábrany.

Hurricane Factory je větrný tunel, ve kterém si vyzkoušíte létání v hurikánu o rychlosti 270 km/h. Je to neuvěřitelný zážitek a velmi často se tu konají nejen teambuildingové aktivity, ale rovnou firemní večírky, konference a akce pro obchodní partnery. Taková Hurricane Factory párty v duchu setkání s mimozemšťany není vůbec špatný nápad.

Fantazii se meze nekladou, dobrou podporou pro tým může být nakonec i kurz vaření! Důležité je, aby spolu zaměstnanci strávili aspoň nějaký čas mimo pracovní prostředí.

Mohlo by se vám také líbit

Grilování v Mirakulu

Grilování v Mirakulu

Jak se naučit angličtinu pro začátečníky ještě před dovolenou

Jak se naučit angličtinu pro začátečníky ještě před dovolenou

S dobrou dodávkou bude dovolená, jak má být

S dobrou dodávkou bude dovolená, jak má být

Karavan před odjezdem na dovolenou důkladně zkontrolujte

Karavan před odjezdem na dovolenou důkladně zkontrolujte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *