Muzeum přírodních věd Muse v italském Trentu

Muzeum přírodních věd Muse v italském Trentu

Jedno z nejhezčích a zároveň nejnavštěvovanějších evropských muzeí láká na nové expozice i nevšední výstavy. I bez nich jde ale o úchvatnou budovu plnou historie, zvířátek, interaktivních úkolů pro malé i velké. Trentské muzeum jsme navštívili podruhé a opět bylo na co se koukat. Dnešní článek ale bude zejména informativní. Aneb jak to udělat, abyste nezaplatili zbytečně mnoho a nečekali nekonečnou frontu u vstupu.

Parkování:

První oříšek bude zaparkovat. To je možné buď v podzemním parkovišti přímo pod muzeem, kde zaplatíte 2 Eura za hodinu parkování nebo přímo na ulici. Muzeum otevírá v 10 hodin a pokud přijedete dříve, je velká možnost že zaparkujete před muzeem zadarmo. Jinak počítejte s tím, že v muzeu strávíte klidně i 5 hodin, takže je parkovné jistě nezanedbatelná položka. Co ušetříte můžete nechat v místní kavárně nebo obchůdku se suvenýry. Ani jedno nebude velký problém. Kávu si totiž dáte za 3 Eura a malý plastový koník ze suvenýrů vás vyjde bez mála na 11 Euro. Když on je tak podobný tomu vystavenému, no nekupte to!

Vstupné:

Rodinné vstupné je 20 Euro. Žádná láce. Ovšem 6 podlaží muzea z pera architekta Renza Piana rozhodně stojí za to. Neandrtálci jako živí, vycpaná zvířata a v neposlední řadě tropický kout s nespočtem kvetoucích rostlin. Nás zaujala také akvária a nová expozice, která rozkrývá problematiku DNA. Během naší návštěvy zde byla i výstava fotografií plastů, která byla tak krásně děsivá, že v nás zanechala něco neočekávaného.

Platit lze kartou nebo v hotovosti. Ale pozor! Fungují zde pouze 3 pokladny, takže si dokážete představit tu frontu. Proto se ihned vydejte k automatu na čísla pro pokladnu, který je hned vedle obchodu se suvenýry u schodiště. Než jsme na to přišli, bylo před námi asi 50 lidí, takže jsme měli hodinu na „rozkoukání“. Ještě lepší varianta je koupit si vstupenku online.

Tím ale útrata nekončí:

Jak jsme již naznačili, zcela jistě si koupíte něco dobrého v kavárně. Na oběd si zajděte do nedalekého Old Wild West Restaurant. My jsme si dali klasiku, tedy hamburger. Za něho dáte asi 12 Euro. Za pití asi 3 Eura. Než vám donesou jídlo, můžete zdarma louskat buráky, které jsou v dřevěném korýtku hned u vstupu. Všechno jídlo od steaků až po lososa, které číšníci nosili k okolním stolům, vypadalo báječně.

Vraťme se k suvenýrům. Za 5 Euro si koupíte obyčejnou tužku s nápisem Muse, velmi drazí jsou plyšáci. Ručně malované plastové figurky typu Schleich od 8 Euro.

Za 3 Eura si v muzeu můžete zapůjčit interaktivní tablet pro sledování pohyb dinosauřích koster a dalších zajímavostí. I bez této vychytávky se ale v muzeu určitě nudit nebudete!

Základní informace

Otevírací doba:

  • úterý-pátek v čase 10,00-18,00hod
  • sobota, neděle, svátky v čase 10,00-19,00hod

Adresa:

Corso del Lavoro e della Scienza 3, 38122 – Trento

Kontakt:

  • https://www.muse.it/
  • +39 0461 270311

Fotogalerie:

Mohlo by se vám také líbit

Netradiční dovolená na farmách v Jižním Tyrolsku

Netradiční dovolená na farmách v Jižním Tyrolsku

Akvárium v Cattolice

Akvárium v Cattolice

Fontana dei Quattro cavalli v Rimini

Fontana dei Quattro cavalli v Rimini

Moře a pláže v italském Rimini

Moře a pláže v italském Rimini

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *