Moře a pláže v italském Rimini

Moře a pláže v italském Rimini

Pokud hledáte opravdové dobrodružství, pak se do Rimini rozhodně nevydávejte. Infrastruktura a pizzerie s barem na každém kroku není pro každého, Ovšem pro rodiny s malými dětmi je to pravděpodobně jedna z nejlepších voleb. Od nás je cesta naprosto pohodová a široká pláž s jemným pískem doslova uchvátí každého prcka. Ostatně kdo by nebral tak obří pískoviště že?

Písečné pláže se táhnou podél celého Rimini, proto nemusíte vyloženě vyhledávat na mapě, v jaké části se nachází ten daný hotel. Vybírejte ale zejména ty blíže k moři. Délka písečné pláže ale není to jediné, co jí dělá jedinečnou. Jde také o její šířku, která je mnohdy i desítky metrů. I tak je zde v plné sezóně doslova deka na dece. Vejde se ale každý.

Jemný písek je velkou výhodou pro děti, které si z něho mohou celé dny stavět všechno možné. Oproti tomu je Chorvatsko nedostačující. Na druhou stranu je díky písku voda poněkud zkalená. To je ale daň také za velmi postupný přístup do moře. Nemusíte se bát že vy, nebo vaše ratolest zahučí do hloubky.

Vemte odrážedlo, naopak potápěčskou výbavu nechte doma.

Jak již bylo řečeno, voda je trochu zkalená jemným pobřežním pískem, není v ní nic vidět a údajně se odtud stejně většina živočichů drží dál. Využívat můžete veřejné nebo soukromé pláže, ke kterým je vždy přidruženo určití zázemí v podobě restaurace či plážového baru s toaletami a sprchami. Nesmí chybět ani hřiště s mnoha plastovými nebo dřevěnými atrakcemi pro nejmenší. Zapůjčit si zde můžete lehátko, slunečník a další nezbytnosti.

Co rozhodně využijete zejména pro menší děti, je odrážedlo nebo kolo. Podél celé pláže je promenáda s chodníkem a pruhem pro cyklisty. Pokud jedete autobusem, pak si kola zapůjčíte přímo na místě.

Také nezapomeňte bábovičky a další propriety na písek. Ovšem i bábovky s kbelíkem koupíte doslova na každém kroku.

Mohlo by se vám také líbit

Netradiční dovolená na farmách v Jižním Tyrolsku

Netradiční dovolená na farmách v Jižním Tyrolsku

Akvárium v Cattolice

Akvárium v Cattolice

Fontana dei Quattro cavalli v Rimini

Fontana dei Quattro cavalli v Rimini

Muzeum přírodních věd Muse v italském Trentu

Muzeum přírodních věd Muse v italském Trentu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *