Italské Val di Fiemme je Mekkou milovníků zimních sportů

Italské Val di Fiemme je Mekkou milovníků zimních sportů

Italské Dolomity ohromují nádhernými panoramaty během celého roku, ideální sněhovou pokrývkou po celou zimní sezonu a mnoha kilometry upravených sjezdovek a širých plání vhodných pro běžkaře. Val di Fiemme je místem, kam se nadšenci do zimních radovánek rádi vracejí pro úžasné podmínky oceněné organizací UNESCO jako součást světového přírodního dědictví. Rodiny s dětmi, skupiny přátel i party seniorů si naleznou své typy tratí, snowparky, lyžařské školy i široké spektrum relaxačního vyžití. Italská kuchyně spojená s pobytem v nedotčené přírodě dodají dovolené tu správnou šťávu.

Vynikající podmínky pro sportovce všech kategorií

Rovněž ubytovací kapacity, které jsou celoročně schopny přijmout nápor sportovců a turistů bez sebemenších problémů, jsou hodnoceny jako vynikající. Příznivé ceny skipasů dávají šanci návštěvy Val di Fiemme celým rodinám s dětmi, skupinám i seniorům. S jedním skipasem lze dokonce prozkoumat pět lyžařských oblastí: Alpe Cermis, Skicenter Latemar, Alpe Luisa, Passo Rolle a Oclini. Skibus rozváží turisty zdarma, skipas platí na padesát rychlých lanovek rozmístěných mezi sty kilometry sjezdových tratí. Na začátečníky a nezkušené lyžaře čeká až 120 instruktorů.

Snowparky, školičky a noční lyžování

Pro freestylisty jsou připraveny snowparky, pro děti naopak lyžařské školky a cvičné louky. Ve Val di Fiemme se líbí každému, začátečníkovi i zkušenému snowboardistovi a lyžaři. Komu nestačí lyžování pod téměř stále slunnou oblohou s výhledy na prozářené sněhobílé pláně, může pokračovat nočním lyžováním. Trentinské sjezdovky Olimpia 3 v Alpe Cermis a Obereggen ve středisku Latemar nabízí jedinečný zážitek v podobě sportování pod širou hvězdnatou oblohou. Večerní/noční lyžování začíná v 19.30 a končí v neuvěřitelných 22.30 hodin. Řekněte, kdo by neodolal nabídce lehké večeře na svahu a následnému sjezdu domů?

Ubytování v typických horských chatách s relaxačními centry

Nabídka ubytování v typických horských chatách s roubením a prostornými terasami nadchne jak zamilované páry, tak větší skupiny. Většina hotelů a penzionů je vybavena relaxačními centry s bazénem, saunou a odpočívárnou. Dětské koutky a restaurace jsou samozřejmostí v téměř každém ubytovacím zařízení. K turistice, běžkám, snowboardingu a lyžování Val di Fiemme prostě patří.

Mohlo by se vám také líbit

Netradiční dovolená na farmách v Jižním Tyrolsku

Netradiční dovolená na farmách v Jižním Tyrolsku

Akvárium v Cattolice

Akvárium v Cattolice

Fontana dei Quattro cavalli v Rimini

Fontana dei Quattro cavalli v Rimini

Moře a pláže v italském Rimini

Moře a pláže v italském Rimini

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *