Dovolená za adrenalinovými aktivitami

Dovolená za adrenalinovými aktivitami

Dovolenou si má člověk užít podle svých představ. Někdo si rád poleží týden u moře, ale jsou i lidé, které by taková pohoda unudila k smrti. Potřebují akčnější zážitky, na něž by mohli celý život vzpomínat. Pojďme se na některé z nich podívat. Zaměříme se na aktivity pro ty, co se nebojí výšek, podíváme se do Česka i do zahraničí.

Hory máme i doma

Nejdostupnější adrenalinovou aktivitou, o které se budeme bavit, je horolezectví. Není totiž potřeba za ní jezdit daleko. I v Česku máme skály, po kterých se dá lézt. A hlavně jako začínající horolezci stejně na žádnou skálu nepůjdete. Začíná se obvykle na umělých lezeckých stěnách, kterých je po ČR nespočet. Dozvíte se, co patří mezi kvalitní vybavení pro horolezce (od lana, přes karabiny a přilbu až po jisticí pomůcky), naučíte se správně slaňovat, jistit, navázat na lano atd. Když vám to půjde, jednou pojedete lézt třeba do Himalájí.

Další domácí aktivita pomůže přírodě

Lezli jste jako malí rádi po stromech? To by vás mohla uchvátit arboristika. Sice to není běžná adrenalinová aktivita, ale zato se s ní i uživíte. Když vás to chytne, uděláte si arboristické školení a máte o zábavu postaráno. Nicméně není to tak úplně jednoduché. Speciální vybavení pro arboristy něco stojí a arboristické zkoušky se skládají z testu a praktických dovedností. Není to jen o lezení ve výškách, musíte dobře znát stromy. Každopádně jako letní aktivita na zpříjemnění dovolené v Česku by to nemuselo být k zahození.

Prozkoumejte nejhlubší propast v ČR

Speleologie se zabývá výzkumem jeskyní. Není to finančně úplně náročný sport, protože potřebujete hlavně speciální speleo lana, dobrou baterku a podobné vybavení, které se používá pro horolezectví. Zato se neobejdete bez pořádné dávky odvahy. Například při zkoumání Hranické propasti (nejhlubší propasti v ČR) se speleologům daří dostávat stále hlouběji. A nikdy nevíte, co by se dole mohlo stát.

Vydejte se k nádherným horským řekám

Jedinou aktivitou, kterou si představíme a kterou není možné provozovat v České republice, je canyoning. Jedná se o slaňování nad koryty horských řek a potoků. Většina vybavení na canyoning je převzatá z horolezectví, vodáctví nebo speleologie. Potřebujete neopren, správné boty, plovací vestu, přilbu, lano, slaňovací pomůcky a jištění a další věci. Pak už si jen užíváte nádherné zvuky vody pod vámi.

Mohlo by se vám také líbit

Lyžařská sezóna právě začíná! Využijte možnost mít svah jen pro sebe

Lyžařská sezóna právě začíná! Využijte možnost mít svah jen pro sebe

Chcete zažít nevšední dovolenou? Objednejte si sportovní zájezd

Chcete zažít nevšední dovolenou? Objednejte si sportovní zájezd

Dovolená na jachtě nemusí být jen snem

Dovolená na jachtě nemusí být jen snem

Také rádi cestujete na kole?

Také rádi cestujete na kole?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *