Také rádi cestujete na kole?

Také rádi cestujete na kole?

Jestliže patříte k vášnivým cyklistům, kteří svá kola neodkládají ani v chladném počasí, měli byste věnovat zvýšenou pozornost správnému pitnému režimu. Jeho dodržování je totiž v zimním období daleko zrádnější než v horkých letních dnech, kdy nás pocit žízně přirozeně snadněji donutí k doplnění tekutin.

V zimě máme sklony pravidelný pitný režim nevědomky zanedbávat, ale právě při sportu je nesmírně důležité periodicky pít. Naše tělo se totiž při sportovním výkonu v chladném počasí zbavuje vlhkosti. O tu se postará naše kvalitní sportovní oblečení a my máme pocit, že se méně potíme. Není tomu tak.

Dehydratace jednak značně snižuje naši výkonnost, ale také přímo ohrožuje naše zdraví. Proto bychom měli být při každém našem cyklovýletě vybaveni dostatečným množstvím tekutin.

Správná teplota

Jakou teplotu by měl mít náš nápoj, abychom se vyvarovali zdravotním rizikům? Je obecně známé, že nejhorší variantou jsou teplotní šoky, což znamená kombinace studeného vzduchu a horkého nápoje, a naopak teplý vzduch a studený nápoj. Takto tedy ne!

Traduje se, že ideální teplota vlažného nápoje je kolem 18-20ºC. Při parném letním počasí je možné jít s teplotou nápoje ještě o několik stupňů dolů. Jak ale zajistíme udržení teploty nápoje? Možností je více, ale nejlepším možným řešením je kvalitní termoláhev.

Láhev s pitím by měla být pro cyklistu samozřejmostí. Termoláhev, která udrží stálou teplotu nápoje až několik hodin je pak velmi výraznou přidanou hodnotou. Důležitými atributy při jejím výběru jsou zejména objem, materiál a provedení ventilu.

Termoláhev zajistí udržení teploty v chladných podmínkách až 4 hodiny. Vy pak budete s její přítomností na vašem kole daleko klidnější při zimních cykloradovánkách.

Rada nad zlato tedy zní – neberte na lehkou váhu pitný režim při zimní cyklistice a pořiďte si kvalitní termoláhev.

Mohlo by se vám také líbit

Lyžařská sezóna právě začíná! Využijte možnost mít svah jen pro sebe

Lyžařská sezóna právě začíná! Využijte možnost mít svah jen pro sebe

Chcete zažít nevšední dovolenou? Objednejte si sportovní zájezd

Chcete zažít nevšední dovolenou? Objednejte si sportovní zájezd

Dovolená na jachtě nemusí být jen snem

Dovolená na jachtě nemusí být jen snem

Skiareál Dolní Dvůr

Skiareál Dolní Dvůr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *