Dovolená v Egyptě vás rozhodně nezklame

Dovolená v Egyptě vás rozhodně nezklame

Pokud se chystáte na dovolenou do Egypta, rozhodně byste měli věnovat několik málo minut přečtení dnešního článku, který bude právě na téma dovolená v Egyptě.

Egypt-základní informace

Egyptská arabská republika, jak je správně název země, kterou běžně nazýváme Egypt je s hlavním městem Káhirou asi nejnavštěvovanější africkou zemí. Ostatně z turistiky zde žije většina obyvatelstva a cestovní ruch přináší do státní pokladny nemalé finanční prostředky. Přesně to je důvod, proč se zde setkáte s velmi přívětivými pracovníky ve službách a dokonalým komfortem. Na dovolené budete doslova hýčkáni v krásných hotelech, na úžasných plážích nebo u hotelových bazénů, které nadchnou především děti. Zdaleka nejvíce nás ale lákají památky.

Rozhodně se nemusíte bát, že se v Egyptě nedomluvíte, protože angličtina, ale i němčina jsou běžně rozšířenými jazyky. Možná je důležité připomenout časový posun oproti ČR+ 1 hodina.

Egyptská letoviska

Dovolená v Egyptě vás rozhodně nezklameJe jen a pouze na vás, zda si vyberete letovisko, kde to tzv. žije nebo nějakou poklidnější část egyptského pobřeží. Snad každý už slyšel o zátočině Naama Bay, kde jsou údajně nejkrásnější pláže v celém Egyptě. Jde o lokalitu na jižním cípu Sinajského poloostrova, kolem města Sharm el-Sheikh. Vyhlášené letovisko Sharm el-Sheikh nabízí opravdu vysoký standard i pro nejnáročnější klienty, kteří se sem rádi vracejí. Zaručenou kvalitou jsou ubytovací zařízení sítí hotelových Hilton. Najdete zde ale také možnosti dovolené pro rodiny s dětmi a lidi, kteří nechtějí za letní dovolenou utratit mnoho. Ani méně hvězdičkové hotely vás zaručeně nezklamou. Rozhodně ale doporučujeme koupit zájezd, který má v ceně jídlo a pití. V Egyptě se totiž pro Evropany doporučuje pít vodu balenou, ta je tam ale poměrně drahá.

Sharm el-Sheikh je tedy rájem pro každého. Jestli hledáte klidnou dovolenou na pláži, máte ji mít. Pokud naopak chcete zažít trochu adrenalinu, zkuste potápění ve žraločí zátočině. Klasikou je návštěva monumentálních egyptských památek a výlet do Káhiry. Večer můžete navštívit některý z mnoha barů a diskoték. Rozhodně se ale vydejte do obchůdků, kde hodně dobře nakoupíte oblečení, ale samozřejmě také suvenýry.

Rudé moře ale nabízí i další věhlasná letoviska, jako je Hurghada nebo třeba Taba.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Musée du Louvre

Musée du Louvre

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *