Za zdravím do termálů

Za zdravím do termálů

Blízko za našimi hranicemi se nachází úplný poklad. A to zejména na Slovensku, ale také v blízkém Maďarsku. A co že to vlastně je, že to u nás nemáme? Termální lázně. Voda v nich je velmi horká a má ozdravné a blahodárné účinky. Je bohatá na různé minerály a vitaminy. Dostává se totiž hluboko do zemské kůry, dokonce až blízko magmatu. Právě tam se ohřeje a dostane se až na povrch termálním pramenem. Voda se využívá k rekreaci, i k léčebným účinkům.

Nejčastěji se termální voda využívá k léčení kožních onemocnění, například akné, nebo ekzémů. Vhodné jsou však také na celkovou rekonvalescenci, pro úlevu svalů, nebo k léčení pohybového ústrojí. Jsou však také výborným prostředkem pro celkovou relaxaci těla.

Za zdravím do termálůTermální lázně Slovensko najdete v různých koutech země. Většinou ale kupodivu najdete areály, které jsou čerstvě po rekonstrukci. Kdybyste se podívali pár let nazpět, našli byste zchátralé areály, o které se nikdo skoro nestará. V současné době ale zájem o termály neustále roste, a tak se města o toto bohatství musí patřičně starat. Je to totiž dost silný článek v cestovním ruchu. V areálech najdete kryté i venkovní bazény. I v těch venkovních však můžete být v zimě, teplá voda vám totiž nedovolí, aby se do vás zima pustila. V některých areálech najdete i různé tobogány a atrakce pro děti. Nejznámější lázně na Slovensku jsou Velý Meder, Podhajská, Bardejov, nebo Rajecké Teplice.

Termální lázně Maďarsko jsou na tom v podstatě stejně. Tam se můžete vypravit do lázní Györ, Harkány, Eger, nebo Hevíz.

Nejen na cestu do termálů doporučujeme do lékárničky smectu.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Bansko

Bansko

Avignon

Avignon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *