Ubytování Stralsund

Ubytování Stralsund

Jistě jste již postřehli náš seriál na téma výlety a ubytování u Flaemingu. Proč si ale dovolenou neprodloužit a nevyrazit více na sever? My jsme se v neděli, 8. 7. 2012 za krásného slunečného počasí, začali v Rietdorfu balit a v 10.30 se chystali odjezd směr Stralsund na severu Německa.

Cesta dlouhá 370 km vedla převážně po dálnici, provoz čilý, ale převážně plynulý. Příjezd do Stralsundu byl s menšími zastávkami v 15.30. Vyzvedli jsme si klíče od apartmánu v Hotelu zur Post, který je u náměstí Neumarkt. Recepční nám dala klíče, kartu k parkovišti a plánek.

Apartmán Hotelu zur Post ve Stralsundu

Apartmán je cca 150 m od hotelu, v krásném cihlovém historickém domě Alte lazaret (ve štítu je datace 1873). Jsou zde byty, dvě ordinace a náš apartmán. Dům je velmi pěkně zrekonstruovaný, nový výtah, schodiště, na našem patře je u schodiště velký volný prostor s krásnou dřevěnou podlahou a vystaveným kamenným artefaktem. Myslíme si, že je to nějaká část fasády domu. Prostor má velká polokruhová okna a mohl by sloužit klidně jako menší taneční sál.

Ubytování StralsundNáš apartmán je v 2. patře s výhledem na náměstí Neumarkt a Mariánský chrám. Je krásně vybavený, skládá se z prostorné předsíně, koupelny s WC, malé kuchyně a velkého pokoje, na němž je nejvíc fascinující výška stropu 4,5 m. Kuchyně je perfektně vybavená, nic nechybí, stejně tak v koupelně, kde najdete ručníky, fén.

Na den platíme ve třech lidech celkem 87 E, týden stojí 522 E, což není málo, ale ten luxus za to stojí. Apartmán jsme objednali přes Booking.com.

Dejte si v přístavu něco na zub

Po vybalení jsme si ještě na kole projeli Stralsund. Zastavili jsme se k městské pláži. Pláž nic moc, voda teplá 23 stupňů. Co se týče počasí, bylo teplo a oblačno. Pak jsme si na kolech zajeli do přístavu a ochutnali fish and chips (4,8 E), sendvič s uzenou makrelou (2,50 E) a dobré pivo (1/3 l za 2 E), vše bylo to vynikající. Cestou zpět jsme uskladnili naše kola v podzemních hotelových garážích a šli „domů“. Chcete vědět víc o městečku Stralsund? Počkejte si na některý z následující ch článků.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi