Poznávací zájezdy do Turecka

Poznávací zájezdy do Turecka

V dnešním článku se zaměříme na krásy Turecka. Turecko totiž patří stále častěji k velmi vyhledávaným destinacím. Důvod je jednoduchý. Za velmi výhodné ceny zájezdů můžete jet do země, kde najdete asijskou i evropskou kulturu, jednoduše od každého něco. Na své si přijdou milovníci klasiky, ale i exotiky. Turecko skýtá tolik možností a neopakovatelnou atmosféru, že jsme se rozhodli mu věnovat několik řádků. Pokud tedy sháníte základní informace o nejvýznamnějších tureckých destinacích, čtěte dál.

Turecko, to není jen Istanbul

Poznávací zájezdy do TureckaIstanbul je unikátní město, kolébka lidské civilizace, ležící na dvou kontinentech. Ne nadarmo je tedy Istanbul častou destinací poznávacích zájezdů Turecko. Najdete zde totiž spoustu kontrastů a zajímavostí. Jednou z nich je bezesporu také vývoj názvů. Ti starší z vás ho ještě mohou znát jako Konstantinopol, Byzantion či Cařihrad. Úplně všechny ale bezesporu nadchne neopakovatelná architektura historických památek, které vznikaly za éry Osmanské říše. Některé z památek jsou natolik rozlehlé a rozsáhlé, že při jejich výstavbě došlo až ke krachu státního rozpočtu. Řeč je empírovém paláci Dolmabahce.

Památky ale nemusí oslovit naprosto každého. Až budete procházet Istanbulem, nezapomeňte se podívat do některého z mnoha místních obchůdků, které opravdu stojí za to. Pro milovníky kávy máme také dobrou zprávu. Snad na každém rohu najdete opravdu nádhernou kavárnu, většinou s vlastní pražírnou kávy. Už stačí si jen vybrat a posedět nad šálkem silné, výborné kávy.

Do Turecka po vlastní ose nebo s cestovkou?

Poznávací zájezdy do TureckaJe naprosto jasné, že pokud se vydáváme po několikáté do Chorvatska, už moc dobře víme, jaká místa navštívit, kde se ubytovat a kde najdeme krásnou pláž, kde nebude příliš mnoho lidí. Do Turecka se ale vždy vyplatí jet s cestovní kanceláří. Nás zaujala nabídka specialisty na poznávací zájezdy Redok Travel. Na výběr máte z několika zájezdů, ze kterých si bezesporu vybere každý. Z aktuální nabídky nás nejvíce oslovil zájezd do Bulharska s návštěvou Turecka. Ne každý vydrží na jednom místě bez jakéhokoliv programu. Právě proto je lepší svěřit se do rukou cestovní kanceláře, která má se zájezdy do Turecka letité zkušenosti.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

1 thought on “Poznávací zájezdy do Turecka”

  1. V Turecku jsem byla už třikrát a rozhodně se tam chci ještě několikrát podívat. Jsou zde překrásná místa a památky, které pokaždé obdivuji, zajímavá kultura a také chování místních obyvatel je opravdu velmi milé. Pokud někomu radím, kam za poznáním, tak jedině sem, do Turecka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *