Nechte se okouzlit Paříží

Nechte se okouzlit Paříží

Nejlepší investice peněz je do cestování. Zážitky, které si z cest odvezete, vám nikdo nemůže vzít. Asi každý toho chce vidět a poznat za krátkou dobu pobytu co nejvíce, proto jsem je vhodnou variantou poznávací zájezd. U tohoto typu zájezdů bývá nejčastější autobusová doprava. Cesta je sice dlouhá, ale v dnešní době jsou autobusy pohodlné, takže se to dá zvládnout.

Poznávací zájezd…to bychom měli, ale kam? Každý by za svůj život měl alespoň jednou navštívit a poznat krásy Paříže. Pro nic za nic se o Paříži neříká, že je to město romantiky a lásky. Všechna tolik známá místa na vás dýchnou zvláštní atmosféru a vy rázem budete mít příjemný pocit.

Nechte se okouzlit PařížíDo Paříže se konají zájezdy během celého roku, můžu však z vlastní zkušenosti říct, že léto v Paříži je opravdu nádherné. Rozkvetlé květiny v parcích, zelenající se trávníky a slunce, které vám hřeje to tváří.

Paříž skrývá opravdu ohromné množství zajímavých míst a projít všechna by nám trvalo několik týdnů a možná i měsíců. Vždyť pouhé projití Louveru zabere několik dní.

Symbolem Paříže a jistě i nejnavštěvovanějším místem je Eiffelova věž. Každý ji stoprocentně zná, ale stejně budete ohromeni, až ji spatříte na vlastní oči. A jestliže po svých vyšlapete velké množství chodů, rozprostře se před vámi dokonalý výhled na celé město, opravdu to stojí za to. Dalším místem, které rozhodně musíte navštívit je velmi známý Louver, kde je střežen obraz Mony Lisy a jsou zde vystavovány mnohé další obrazy všemožných světově známých umělců. Jako takový třetí nejdůležitější bod vašeho pobytu by mohla být návštěva baziliky Sacré-Coeur.

Jedná se o monumentální stavbu, která stojí na vrcholku kopce Montmartre a díky tomu, je viděla z mnohých míst Paříže.

Nechte se okouzlit PařížíSamozřejmě nesmíme zapomenout na katedrálu Notre Dame, která je považována za nejkrásnější středověkou stavbu v Paříži. Další kouzelným místem je zámek Versailes s nádhernými zahradami, dále Pantheon, univerzita Sorbonna, nebo třeba největší Pařížské náměstí Concorde, Lucemburské zahrady nebo chrám Madelaine a Královský palác. Mohli bychom jmenovat další a další místa a památky, které jsou zajímavé. Možná by tu ještě měla být zmíněna projížďka na Seině noční Paříží, protože to musí uchvátit stoprocentně každého návštěvníka. Vydejte se do Paříže sami, ať můžete posoudit, které místo vám vzalo dech nejvíce.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Bansko

Bansko

Avignon

Avignon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *