Nakupovaní v Tropical Islands

Nakupovaní v Tropical Islands

Že rádi a často jezdíme do Tropical Islands o nás už asi víte. Ovšem pokaždé zde najdeme něco nového. Poprvé jsme třeba zkusili navštívit místní obchůdky. Ty jednou větou řečeno nejsou pro každého, ale seženete zde opravdu všechno. Vzhledem k cenám ale raději zabalte vše potřebné, protože zapomenuté plavky vás mohou přijít na docela draho.

Otevírací doba

Klasikou je otevírací doba 9:30 – 21:00 hod. Obchod přímo u vstupu je ale otevřen 24 hodin denně. Zde seženete vše potřebné od suvenýrů až po něco na zub. My jsme tam objevili dokonce i semínka rostlin, které můžete v tropickém ráji najít.

Co nakoupíte?

Asi úplně všechno. Zapomněli jste plavky nebo chcete nové? Na výběr máte od sportovních až po miniaturní bikiny. Ceny ale kolem 50 Euro. Podobné ceny jsou i u ostatního oblečení, plážových bot, brýlí do vody a podobně. Například pěnová destička na splývání vyjde na 20 Euro. Ceny se ještě zvyšují pokud na sobě mají logo a nápis Tropical Islands. Tak třeba obyčejná látková taška na 4 Euro, dětský bryndáček vyjde na 10 Euro. Ostatně pro děti zde seženete opravdu vše. Od hraček až po nezbytné potřeby. My jsme zapomněli dudlíkovou flašku na pití. To je v případě, že máte batole, které ještě neumí pít z hrnečku docela problém. Se strachem jsem tedy šla koupit lahvičku novou. Zde jsem byla naopak velmi mile překvapena, protože lahev s dudlíkem NUK (kterou měli navíc asi ve 4 barvách), vyšla asi na 9 Euro a to je cena shodná s ČR. Takže super.

Když jsem pak chtěla nějakou hračku pro starší holčičku, aby jí to nebylo líto, tento úmysl jsem si brzy rozmyslela. Malý plyšáček stál 15 Euro, u větších cena narůstala geometrickou řadou. Naštěstí se nechala „opít“ zmrzlinkou, takže všichni byli spokojeni. Pokud neklapne umlčet větší děti zmrzlinou, vezměte je do „Candy shopu“, kde mají na váhu řadu cukrovinek.

Seženete zde i noviny a knihy a samozřejmě pohledy, prkénka a další – a to vše s místním logem.

Nakupovaní v Tropical Islands

Suvenýry

V obchodech naleznete také tematické umělecké předměty pocházející z různých zemí světa (resp. z daných tropických ostrovů). Od malých totemů, postaviček ze dřeva a různých jiných materiálů zde seženete také třeba šperky a podobně.

Dětem ale kupte uzavíratelný kelímek ve tvaru palmy nebo ananasu. Vyjde asi na 6 Euro, dětem do něho za poplatek doplní ledovou tříšť nebo limonádu a vy budete mít s nákupy splněno. My s sebou ananas vozíme při každé další návštěvě a používáme ho na pití i doma. Podle nás dobrá koupě.

Služby

Krom sauny a masáže v thajském domě si můžete dát do těla v posilovně (tu zkusíme příště, slibujeme, tentokrát jsme s sebou neměli kecky, které jsou podmínkou vstupu do fitness). Přímo na nákupní třídě však najdete např. i tetovací salón, kde si můžete vybrat z mnoha zajímavých návrhů tetování, které vám bude nastříkáno na tělo speciální pistolí. Tetování údajně vydrží 3 týdny. Nevím, ještě jsme nezkoušeli.

Naopak jsme zkusili navštívit zdravotníka kvůli třísce v noze (na dřevěných plochách jsou sice všude cedule, že na ně nesmíte bosky, ale stane se). Jehlu neměli a chtěli nám půjčit pinzetu, ale ať si třísku vyndáme po vlastní ose. No moc nás tedy nezachránili.

Ani to nás ale nevyvedlo z míry a dovolenou jsme si užili opravdu jak u moře.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Společník cestovatele–díl 3. Řecko

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Pojišťovny lákají na uzavření cestovního pojištění soutěžemi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *