Londýn-co musíte vidět při první návštěvě

Londýn-co musíte vidět při první návštěvě

Britská metropole Londýn, patří mezi nejdůležitější města vůbec. Jakmile ho jednou navštívíte, zkrátka vás dostane.

Těžko bychom pro ostatní města hledali tolik typických atributů, jako právě pro tohle. Snad největší chloubou je Katedrála sv. Pavla. Dále při návštěvě určitě nesmíte vynechat světoznámý zvon Big Ben, sídlo anglických monarchů – Buckinghamský palác a k němu neodmyslitelné střídání stráží, které jsou dalším obrázkem, co se návštěvníkům vybaví pod pojmem Londýn.

Tower of London, tedy Londýnská pevnost, či Tower Bridge – nejslavnější a k tomu rozklápěcí most v Evropě, také stojí za povšimnutí. Nejznámější náměstí Picadilly circus také nevynechá snad jediný návštěvník.

Vydáte-li se do Londýna za nákupy, musíte určitě zamířit na Oxford Street. Ta je totiž z obou stran lemována obchody a nachází se zde i největší obchodní dům – Harrods.

Dalším neodmyslitelným symbolem je obří ruské kolo London Eye, ze kterého můžete vidět město jako na dlani. Typické dvoupatrové autobusy – Double-deckery – jezdí napříč celým Londýnem a dokreslují ten celý obrázek, který vám po návštěvě ještě dlouho zůstane v hlavě.

Parky, jako třeba Hyde Park, či St. James Park, jsou vhodné zejména pro odpočinek po dlouhé a zmáhavé cestě městem. V každém z nich běžně zpozorujete skupinky lidí, polehávajících na dekách rozprostřených po trávníku. Není to nic neobvyklého, takže se nemusíte ostýchat a v také si v klidu oddychněte. Právě tato místa skvěle vystihují přátelskou a pohodovou londýnskou atmosféru.

Mohlo by se vám také líbit

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 2. Počasí

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Hilton Ras Al Khaimah Resort & Spa – díl 1. Základní informace

Bansko

Bansko

Avignon

Avignon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *